Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Startují tradiční a oblíbené Vodňanské rybářské dny

Ilustrační foto.  , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 22.5.2019 14:52

VODŇANY – Ve Vodňanech dnes 22. května startují Vodňanské rybářské dny. Na návštěvníky čeká program nabitý koncerty, výstavami, soutěžemi i kulinářským uměním. Organizátoři na přípravě akce pracují skoro rok, vždy když se vzpamatují z uplynulého ročníku, začínají pracovat na dalším. Vloni poprvé se na slavnostech zkoušely vratné kelímky, a protože se ujaly, jak prozradil ředitel městského kulturního střediska Michal Madar, budou i letos.

 

Ve středu bude hostem slavností světově proslulý rybář Jakub Vágner. Večer v 19.30 hodin se s ním uskuteční v kulturním domě beseda na téma Sladkovodní giganti. Do slavností se aktivně zapojují také střední rybářská škola, vyšší odborná škola a fakulta. Ve střední rybářské škole proběhne ve čtvrtek 23. května pro zájemce beseda o expedici Wamena za jeskynním rakem na Novou Guineu. Kávičku s vědci si mohou dát v 10 hodin.

V pátek 24. května startuje v budově fakulty Na Valše od 8 hodin tradiční výstava Hry a klamy a také výstava kaprů koi (od 10 hodin). Pohrát si s fantazií a pokochat se krásou barevných koi kaprů bude možné i v sobotu, po oba dny do 18 hodin.
V pátek večer budou v areálu Blanice od 18.30 hodin hrát rockové kapely a od 19 hodin poběží hudební program také na náměstí.

V sobotu 25. května bude ve Vodňanech na všech místech živo od rána. Na náměstí se začíná v 8.30 hodin. V podvečer v 18 hodin vystoupí například Žlutej pes, v 19.30 hodin Pavel Callta a od 21 hodin BSP – Baláž, Střihavka, Pavlíček. Slavnosti ve 22.15 ukončí ohňostroj.

Pro návštěvníky je v sobotu připravena kyvadlová doprava mezi autobusovým nádražím a střední rybářskou školou. Podrobný program i jízdní řády na webových stránkách Vodňanských rybářských dnů. Vstupné, vyjma besedy Jakuba Vágnera, je zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace