Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Táborská hasičská liga v Chýnově: Radoval se Šipoun, ženy z Bezděčína a ve finále Zdislavice

Vítězové ligového kola... , Autor: Miroslav Pejčoch

Vítězové ligového kola...     Autor: Miroslav Pejčoch

CHÝNOV – V neděli 6. srpna pokračovala Táborská hasičská liga v Chýnově na Táborsku. Dorazilo tam 31 mužských a 17 ženských týmů, které bojovaly o další ligové body. V mužské soutěži si navíc nejlepších pět celků zasoutěžilo ve finále o putovní pohár starosty města Chýnov Pavla Eyberta.

 

Muži

Až ze Šipouna u Prachatic přijeli vítězové, kteří zaběhli čas 17,09. Druzí hasiči ze Stoklasné Lhoty měli čas 17,20 a o setinu vteřiny tak překonali třetí Bohdalín, který si připsal čas 17,21. Těsné rozdíly i následovaly, protože čtvrté Chotěmice měly čas 17,22, páté Zdislavice 17,27, šestý Krotějov 17,31, sedmá Kamenice nad Lipou 17,40, osmý Ždár 17,69. Týmy od devátého místa už hranici 18 vteřiny nepokořily. Družstva Slap a Košic byla diskvalifikována a Jaronice, Nová Ves u Chýnova, Božejovice a Chýnov si připsaly neplatný pokus.

 

Finále

 

Finále se pak běželo na ženské trati a na ní hasiče ze Šipouna překonali Zdislavičtí, kteří se na rok stali majiteli putovního poháru. Třetí místo obsadily Chotěmice, čtvrtá byla Stoklasná Lhota a pátý Bohdalín.

 

Ženy

V ženské soutěži dominovaly hasičky z Bezděčína časem 17,14. Zopakovaly si tak prvenství z noční soutěže v Krátošicích. Druhé ústrašické ženy měly čas 17,51 a překonaly tak hasičky z Chrbonína s časem 17,57. Pod čas osmnáct sekund se již dostaly pouze reprezentantky Slap, které tím pádem skončily čtvrté. Neúspěšný pokus byl k vidění od družstva Nové Včelnice a mimo soutěž běžely chotěmické hasičky, které byly diskvalifikovány za dvakrát ulitý start. Když už ale měly základnu připravenou, útok absolvovaly a čas 18.14 by je řadil na šesté místo. 


Na závěr pak starosta Pavel Eybert předal vítězům poháry, diplomy a ceny od sponzorů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace