Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Holubářský ples

  pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

  K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

 • Ples sportovců 2020

  pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Jihočeském kraji je rekordní počet volných míst

JIŽNÍ ČECHY - V Jihočeském kraji je téměř 12,5 tisíce volných pracovních míst. Největší poptávka je po strojírenských a stavebních profesích. Podle úřadu práce jde o historické maximum. V celé republice je podle statistik 303 074 uchazečů o zaměstnání: celková nezaměstnanost je tedy 4,1 procenta.

Jak sdělila mluvčí úřadu práce Kateřina Beranová, nejnižší nezaměstannost v republice vykazují regiony Jindřichův Hradec (1,7%) a Písek (2,1%). V Jihočeském kraji je v současnosti druhá nejnižší nezaměstnanost v republice. Nezaměstnaných je ale víc než v červnu. Úřad práce v současnosti eviduje na jihu Čech přes 13 tisíc uchazečů o práci. "Obecně měli zaměstnavatelé v červenci největší zájem o dělníky v oblasti výstavby budov, pomocníky ve výrobě, řidiče nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel, uklízeče, montážní dělníky, kuchaře (kromě šéfkuchařů) a pomocné kuchaře, svářeče, řezače plamenem a páječe, obsluhu vysokozdvižných vozíků, skladníky nebo nástrojáře. Tradičně velká poptávka je po technických profesích napříč všemi obory. Právě v této oblasti se zaměstnavatelé nejčastěji potýkají s problémem najít kvalifikované zaměstnance," upřesnila informace Kateřina Beranová.

V evidenci úřadu práce byli nejčastěji po celé republice klienti s nízkou kvalifikací, se základním, nedokončeným a středním odborným vzděláním, s výučním listem či středním vzděláním s maturitou. Průměrný věk nezaměstnaných činil v červenci 42,7 roku. Mezi evidovanými bylo 106 807 lidí nad 50 let a na celkové nezaměstnanosti se podíleli 35,2 procenta. Z celkového počtu uchazečů bylo těch, kteří jsou nezaměstnaní déle než 12 měsíců, 37,7 procenta - celkem 114 177 osob. Průměrná délka nezaměstnanosti činí 721 dní.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • šiška 

  Reagovat

   

  Jedině bída naučí lidi pracovat. Naši rodiče a prarodiče, chtěli-li nás uživit, se o práci za první republiky "prali". Dnes stačí být voličem levice nebo nepřizpůsobivý a peníze dojdou na účet nebo je přinese listonoška, aniž by lenoši hnuli brvou.

  Vloženo 18.8.2017 11:26:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace