Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Prachaticích se zřejmě o koalici pokouší ODS i Nezávislí

Prachatická Nová radnice. Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Prachatická Nová radnice. Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – V Prachaticích už dnes začínají vyjednávání o budoucí koalici a o uspořádání na radnici. Jak vítěz voleb, kterým jsou Nezávislí vedení starostou Martinem Malým, tak i druhá ODS vedená poslancem a bývalým starostou Janem Bauerem, se zřejmě pokouší o sestavení většiny. Obě strany už kontaktovaly Miroslava Lorence zvoleného za ANO, který se zdá, že bude jazýčkem na vahách.

 

ODS a Nezávislí zatím na naše otázky o zahájení jednání nereagovali. Miroslav Lorenc ale potvrdil, že obě strany ho oslovily. „Je to těžké dilema," řekl, ale jak se rozhodne, před jednáními komentovat nechtěl. Minimálně to tak znamená, že ODS nesedí a nečeká, až jestli ji vítěz voleb osloví a vede svá jednání.

Paradoxní přitom je, že pokud by se ODS podařilo sestavit koalici s Pro Prachatice, Živé Prachatice, ANO a lidovci, šlo by o koalici, která by celkově získala od voličů 44 153 hlasů, zatímco koalice Nezávislých, ANO, ČSSD a KSČM by měla zhruba o tisíc hlasů od voličů méně. A vládu bez vítěze voleb už mají Prachatice také za sebou v předminulém volebním období, kdy byla zcela obejita ČSSD.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace