Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Vandalství a krádež může pachatele kvůli nouzovému stavu přivést až na osm let za mříže

PRACHATICE – Auta hrála hlavní roli ve dvou případech, které od konce minulého týdne řeší prachatičtí kriminalisté. Dosud neznámý pachatel poškodil ze čtvrtka na pátek zaparkované Audi A4 na náměstí Přátelství v Prachaticích. „Vandal poškodil po celém obvodu lak tohoto vozidla, čímž majiteli způsobil škodu za bezmála 40 tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

 

O víkendu se pak neznámý pachatel vloupal do osobního automobilu VW Polo, které bylo zaparkované před domem v ulici Primátorská. Z jeho středového panelu přístrojové desky odcizil autorádio značky Pionýr, z kufru dva kusy autolékárniček a textilní brašnu s nářadím. Poškozením skleněné výplně levého zadního okna a krádeží věcí vznikla majiteli škoda za více než šest tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že se pachatelé uvedeného jednání dopustili v době nouzového stavu, vyhlášeného usnesením vlády České republiky, hrozí jím v případě dopadení také vyšší trestní sazba, a to od dvou do osmi let," upozornila Martin Joklová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace