Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Více jak 120 policistů kontrolovalo provoz na silnicích

JIŽNÍ ČECHY - Koncem minulého týdne se policisté pustili do dopravní akce "Y". Více jak 120 strážců zákona kontrolovalo provoz na silnicích a zastavili 830 vozidel.

"Cílem akce bylo v rámci mezinárodní spolupráce s TISPOL snížení dopravní nehodovosti v důsledku porušování ustanovení o zákazu požívání alkoholických nápojů nebo omamně psychotropních látek před nebo během jízdy řidiči motorových vozidel," popisuje mluvčí policie Milan Bajcura. 

Policisté zjistili při kontrolách 102 přestupků při plynulosti provozu, 17 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, 3 řidiči požili alkohol a jeden drogy. Dalších 24 se nepřipoutalo bezpečnostním pásem a 24 aut mělo nevyhovující technický stav. "Policisté se před počátkem hlavní turistické dopravní sezóny každodenně zaměří na provoz nejen po hlavních tazích, ale i na vedlejších komunikacích. Svou přítomností ve městech i mimo ně je třeba preventivně působit na každého řidiče kteréhokoli dopravního prostředku, aby se nám všem dařilo snižovat nehodovost a následky," uzavírá Milan Bajcura. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace