Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Cestovatelská beseda - Transsibiřská magistrála

    pondělí 17.2 18:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

    Vyprávění - promítání.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Vimperk pluje na vítězné vlně. „Nesmíme usnout na vavřínech,“ varuje však úspěšný trenér Michal Uhlík

VIMPERK – Už pět zápasů v řadě vyhráli v krajské I. A třídě, skupině A fotbalisté Vimperka pod vedením hlavního trenéra Michala Uhlíka. Z šedého středu tabulky se vyšvihli na aktuální čtvrté místo. Zvrat přišel po debaklu na hřišti Lhenic, kde Šumavan utrpěl „kanára“ 0:6. Od té doby ale sbírá jen samá vítězství. „Zápas ve Lhenicích byl neskutečný... Domácí samozřejmě zaslouženě vyhráli, ale utkání hodně ovlivnila červená karta pro našeho brankáře a následná hra o deseti, navíc s hráčem z pole v brance. Na zápas jsme však rychle zapomněli a hned další kolo jsme doma zaslouženě porazili Strakonice,“ vzpomíná Uhlík na začátek výborné série vítězství. Podzimní sezonu zakončí Šumavan těžkým sobotním zápasem na hřišti vedoucí Nové Vsi u Českých Budějovic.

Naposledy jste doma přejeli budějovickou Lokomotivu jasně 4:1, bylo utkání tak jednoznačné i herně?
Ano, výsledek vypadá přesvědčivě. Myslím si, že jsem vyhráli zcela zaslouženě, měli jsme více šancí a byli více na balonu. Třetí a čtvrtý gól jsme ale dali až v závěru utkání, proto výsledek 4:1. Nicméně musím uznat, že jsme měli i štěstí a hodně nás podržel brankář Winter, na kterého šli hosté sami za stavu 1:1. Celkově jsem ale s tímto zápasem spokojen.

Čemu přisuzujete aktuální sérii?
Předně bych chtěl říct, že jsem moc rád, že se nám to takhle povedlo! My se hlavně musíme snažit a bojovat především na place, aby tato série pokračovala. Samotná jména totiž body nikdy neudělají, o body se bojuje férově na hřišti. Není to totiž jen o sestavě, jakou trenér postaví, ale je to o těch hráčích, aby chtěli bojovat, nechali na hřišti všechno a plnili pokyny, které si řekneme. Jinak si ale myslím, že jsme neměli úplně nepovedený start sezony, měli jsme po čtyřech kolech pět bodů, od toho se dá v každém případě odrazit. Některé týmy měly pět bodů ještě před týdnem.

Přesto jste se ale nepohybovali na předních příčkách a zejména vás trápila zranění. Neměli jste v tu chvíli obavy, že budete muset bojovat o záchranu v soutěži?
Obavy o záchranu jsem samozřejmě měl, neboť v letošní sezoně nevidím v tabulce žádného jasného kandidáta na sestup. Myslím si, že každý může porazit každého, o to více si vážím našeho současného postavení v tabulce. Jen zdůrazňuji, že samo to nepůjde. V posledním zápase hrajeme v Nové Vsi, která je lídrem tabulky a navíc hraje výborný fotbal. My se ale musíme pokusit zase odvést nějaký ten bodík, i když domácí jsou jasným favoritem. Nicméně opravdu si myslím, že začátek sezony nebyl z naší strany až tak špatný, ani jednou jsme neprohráli dvakrát za sebou a vždycky jsme po prohře urvali nějaký bod. Jinak problémy se sestavou jsme měli od začátku sezony, už v létě se zranili Sedláček, Děd a Chvosta. Problémy měl Sýs a v průběhu podzimu se k nim přidali Tischler, Pankratz a Gyürüsi, navíc Podskalskému začal hokej. Vždycky jsme se ale dokázali semknout a i zásluhou šikovných kluků z dorostu jsme pokaždé postavili adekvátní sestavu, s níž jsme věřili v dobrý výsledek. V průběhu podzimu se uzdravili Michal Chvosta s Lukášem Sýsem a v zápase s Lokomotivou České Budějovice již naskočili i Tischler a Děd.

S momentálním čtvrtým místem jste tedy očividně spokojeni...
Samozřejmě, na tabulku se krásně kouká a krásně se to čte. Ale nesmíme usnout na vavřínech, naopak musíme dál pokračovat v naší bojovnosti a snažit se každý zápas nechat na hřišti všechno. Týmy jsou totiž v tabulce opravdu vyrovnané a může se stát, že chytneme naopak sérii proher a poletíme tabulkou směrem dolů. To nechceme a nesmíme dopustit, ale stát se bohužel může cokoliv, je to přece fotbal.

Kdo tým táhne nahoru? Můžete zmínit vaše největší opory?
Jmenovat je vždycky složité, protože každý hráč má v týmu svoji roli a svým dílem přispívá k jednotě týmu, která pak přináší úspěch. Ale asi bych přece jen vyzdvihl kapitána Petra Vondráška, který svým správným přístupem k fotbalu všem ukazuje, jak se to má dělat. Pokud není v práci, tak nechybí na žádném tréninku a v pravou chvíli dokáže mužstvo jako správný kapitán seřvat nebo naopak povzbudit. Mezi opory patří samozřejmě i velezkušení Martin Šíp, Michal Chvosta, Martin Kvapil a výborně hrající Kuba Pospíchal. Musel bych ale jmenovat opravdu skoro všechny hráče našeho týmu.

Jak se vám daří zapracovávat do A týmu vaše odchovance?
Všechny naše týmy od přípravek, přes žáky až po dorost hrají krajský přebor, čehož si všichni v našem oddíle moc vážíme. Náš dorost hraje letos tuto soutěž poprvé, přestože se tu „založil" teprve před třemi roky zásluhou trenéra Formánka a výboru oddílu. V dnešní složité době je nutnost mít mládež a kategorie dorostenců je posledním přechodem před muži, proto jsme opravdu moc rádi, že nám dorostenci hrají krajský přebor. Do mužů už se zapracovává několik nadějných dorostenců jako jsou například Šimandl, Uhlík nebo Matoušek. A řada dalších by mohla také hrát okamžitě za muže, ale musíme brát ohledy i na jejich tým, který také nemá tolik hráčů na rozdávání a celý náš oddíl chce, aby se pohyboval v co nejvyšších patrech tabulky. S trenérem dorostu Jirkou Formánkem se vždycky rozumně domluvíme.

S jakými cíli půjdete do jarní části?
Na jaře budeme chtít uhrát co nejvíce bodů a uvidíme, na jaké umístění to bude stačit. Zimní přípravu absolvujeme klasicky v domácích podmínkách na Šumavě a odehrajeme několik přípravných zápasů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace