Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Vimperk se konečně dočká tartanového atletického oválu

VIMPERK – Vimperk, který se snaží léta prezentovat jako město sportu, neměl dosud tartanový lehkoatletický ovál. Na městském stadionu se běhalo na škvárovém povrchu. To se ale nyní konečně mění díky investici města a dotaci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Investici uvítají i školy, které tu cvičily na škvárovém povrchu.

Starý povrch už je z městského stadionu pryč a připravuje se položení moderního tartanového. Radnice také opravuje drenážní systém. „Chceme tak zvýšit kapacitu sportoviště, a to jak v navýšení počtu sportujících osob, tak také rozšíření nabídky sportů, které budou sportoviště nabízet," uvedl pro Jižní Čechy Teď vimperský místostarosta Lukáš Sýs (ANO).

Náklady jsou dvanáct milionů korun a dotace pokryje sedm milionů. Práce mají být hotové do konce září. Do té doby musí hrát vimperští fotbalisté ve všech kategoriích své zápasy na hřištích soupeřů. „Zároveň přijdou ještě o jednu tréninkovou plochu za brankou u zimního stadionu, protože zde bude doskočiště pro skok do dálky a skok do výšky. Ovšem tato rekonstrukce byla potřeba i z důvodu bezpečnosti a určitého komfortu především pro děti ze základních a středních škol," doplnil místostarosta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace