Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Místní kolo soutěže

  středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

 • Stopem se psem v Asii

  středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

  Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Vimperské strážníky povede nový vrchní strážník a řídit je bude Lukáš Sýs

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

VIMPERK – Vimperské městské strážníky povede od prosince nový vrchní strážník. Bude jím Milan Kobera, který dělal zástupce dosavadnímu vrchnímu strážníkovi, který odešel na konci září. Zároveň zastupitelé rozhodli, že řízením městské policie nebude pověřena starostka, jak je obvyklé ve většině měst, ale bývalý místostarosta Lukáš Sýs, který je policistou Policie ČR.

 

„Je jeden z nejdéle sloužících strážníků u nás a má dlouholeté zkušenosti. Tu práci zná. Je to profesionál. Sloužil i u městské policie v Praze a u nás dlouhá léta dělal zástupce vrchního strážníka," vysvětlila starostka Jaroslava Martanová výběr Milana Kobery. Zastupitelstvo ho vybralo a pověřilo bez výběrového řízení. S těmi mělo u této funkce město v minulosti špatné zkušenosti – hlásilo se do nich málo zájemců a většinou nevyhovovali požadavkům města.

Vrchní strážník je pověřován plněním úkolů městské policie, ale řídí ji vždy zastupitelstvem určený člen zastupitelstva. Obvykle to bývá starosta. Vimperští ale využili toho, že je mezi nimi policista Policie ČR a to bývalý místostarosta Lukáš Sýs. „Má k tomu blízko a tu problematiku zná," vysvětlila volbu starostka Jaroslava Martanová. Ta přitom řekla, že na poradách městské policie či koncepcích se bude podílet i ona, ale operativní činnosti bude řídit Lukáš Sýs.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  kamarádíček městských strážníků v uniformě státní policie bude řídit policii městskou to bude ještě horší než doposud to bude vypadat budou si užívat tak akorát sedánky u kafe na sklužebně jako dosud

  Vloženo 22.11.2018 15:36:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace