Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Vítr přivál do skiareálů čerstvý sníh

V sobotu a neděli se v lipenském skiareálu jede Kramolínský obřák.

V sobotu a neděli se v lipenském skiareálu jede Kramolínský obřák.

Dopředu avizovaná bouře Sabine, která v pondělí večer a v úterý zasáhla naše území, sice napáchala velké škody, které se postupně dávají do pořádku, ale měla jeden malý klad. V podstatě do všech skiareálu přivála tak dlouho očekávaný čerstvý přírodní sníh. Sněžilo a ještě stále sněží skoro všude. Takže milovníkům bílých sportů bouře vlastně pomohla. Pojďme se podívat, jak to vypadá konkrétně.

Skiareál Lipno
Ve skiareálu na břehu Lipna bylo v pondělí 10. února hodně větrno. Sabine se prohnala skiareálem a pár problémů, včetně dočasného pozastavení provozu lanovek sice nadělala, ale ty se podařilo včas odstranit a skiareál jede naplno. Na sjezdovky připadlo kolem sedmi centimetrů přírodního sněhu a ještě v úterý stále sníh padal. Takže paráda. Otevřeno je šest a půl kilometrů sjezdových tratí, na kterých je momentálně kolem půl metru sněhu a pro ty nejmenší samozřejmě také Fox park. Lanovky Lipno Express, Promenádní, Střecha a pojízdné koberce ve Foxparku jedou denně od 8.30 do 16.00 hodin a večer od 18.00 do 21.00 hodin.
Zamilovaní, kteří se do lipenského skiareálu vydají na svatého Valentýna, tedy v pátek 14. února, a před pokladnami si dají pusu, dostanou 1 večerní skipas za dvacku. V sobotu a neděli, se jede Kramolínský obřák. Závod pro všechny kdo si chtějí vyzkoušet své umění mezi brankami a porovnat se s ostatními. Více na www.lipno.info.

Skiareál Monínec
I v lyžařském areálu pod Javorovou skálou je sezona v plném proudu. Na sjezdovce leží kolem půl metru technického sněhu, dopravu zajištují čtyřsedačková lanovka, horní kotva a hotelový vlek, každý den od devíti hodin dopoledne do čtvrté hodiny odpolední. Čtyřsedačka a horní kotva pak i večerní lyžování od šesti do devíti hodin. Milovníky nevšedních zážitků zaujme nadcházející Sporten Dark Snow Monínec. Noční sjezd pro veřejnost se sice jede až za měsíc, ale hlásit se můžete už dnes na webových stránkách skiareálu. Více na www.moninec.cz.

Skiareál Hochficht
Sjezdovky Hochfichtu byly v pondělí 10. února kvůli větru mimo provoz, ale od té doby už je vše v pořádku a oblíbený skiareál jede na plné obrátky. Napadlo skoro 20 centimetrů nového sněhu a sjezdovky tak kryje skoro 70 centimetrová vrstva. Skiareál je v provozu denně od 8.30 do 16.00. Každý pátek a středu je v provozu i večerní lyžování od 17.00 do 20.30 hodin. Mládež do 19 let a studenti do 26 let lyžují na Hochfichtu za dětský tarif a pokud si zakoupí skipas alespoň jeden z rodičů, lyžují všechny děti do 10 let v rodině jen za 4 Euro na den. Na Schönebenu je upraveno 5 km běžkařských tras k rozhledně Moldaublick.

Skiareál Sternstein
Bouře Sabine uzavřela skiareál Sternstein v pondělí a úterý. Od středy už se lyžuje normálně. Tedy každý den od 8.30 do 16.15. Otevřeny jsou 3 ze 4 sjezdovek, na kterých leží zhruba 20 cm sněhu a dětský park Elefuntasia.

Soutěž o skipasy

V minulém díle soutěže o skipasy jsme se ptali, Poblíže kterého hraničního přechodu leží skiareál Sternstein. Sedmdesátka soutěžících, která zaslala odpovědi na náš email, neměla žádný problém. Je to samozřejmě hraniční přechod Studánky. Skipas právě do skiareálu Sternstein od nás dostane Martin Strouhal z Chyšek, Petra Hypšová z Kostelní ulice v Českých Budějovicích a Klára Harantová z Litochovic.

A o co soutěžíme dále? Mrkněte do sekce soutěže na našem webu aanebo rovnou KLIKNĚTE ZDE

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace