Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Voda pro jihočeské obce a města od příštího roku podraží

Ilustrační foto. , Autor: Jihočeský vodárenský svaz

Ilustrační foto.     Autor: Jihočeský vodárenský svaz

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeský vodárenský svaz oznámil, že zdraží vodu, kterou dodává jihočeským městům a obcím. Cena za metr krychlový vzroste od ledna o 1,52 procenta, což představuje zdražení o 24 haléřů na metr krychlový. Odběratelé tak budou platit nově 16,44 Kč/m3. Vodu do obcí a měst svaz distribuuje hlavně z římovské přehrady. Jak se zdražení projeví u koncových zákazníků, kterými jsou domácnosti, budou rozhodovat města a provozovatelé jejich vodohospodářských sítí.

 

Jihočeský vodárenský svaz zdražení odůvodňuje potřebou financí na údržbu soustavy, kterou vodu distribuuje. „Udržet a rozvíjet vodárenskou soustavu v odpovídajícím technickém stavu něco stojí. Jen tak lze dodávat kvalitní vodu, splňující všechny požadavky zákona i zákazníků. A k tomu potřebujeme nejen finance, ale i motivované zaměstnance," řekl předseda představenstva a ředitel Jihočeského vodárenského svazu Antonín Princ.

„Svaz musí podle zákona, stejně jako města a obce, naplnit plán obnovy svého vodohospodářského majetku. Ten tvoří vodárenská soustava měřící přes 550 kilometrů úpravny vody a desítky vodojemů a čerpacích stanic. Ročně jde o 113 milionů korun. Z nich by 105,5 milionů měly pokrýt právě tržby z prodeje vody předané," dodal mluvčí Jihočeského vodárenského svazu Zdeněk Zuntych.

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • jakos 

  Reagovat

   

  Kéž by stál kubík vody jak uvádíte. Tento nesmysl ze stávající ceny nelze vypočítat!!!!

  Vloženo 7.11.2018 09:04:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Já vím ,že to není jednoduchý a že na vysoké škole života obor "Cena vody" je trošku stručně pojat. Ale když k tomu připočteš vodné a stočné tak ti to nakonec vyjde.

   Vloženo 7.11.2018 12:05:45

 • vodník 

  Reagovat

   

  Potřebují přidat zaměstnancům korunky, jen to řekněte naplno.

  Vloženo 7.11.2018 08:08:16

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace