Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Volary mají po dvanácti letech nového starostu Víta Pavlíka

Vít Pavlík a Jana Bártová.  , Autor: Ladislav Beran

Vít Pavlík a Jana Bártová.     Autor: Ladislav Beran

VOLARY – Volarské ustavující jednání nového zastupitelstva potvrdilo výsledky povolebních vyjednávání a nově vzniklá koalice zvolila do čela města Víta Pavlíka coby starostu a Janu Bártovou jako místostarostku. K volbě nového vedení se nepřidali jen tři zastupitelé. Jeden z těch, co skončili v opozici, tedy nakonec podpořil nové vedení radnice.

 

Ve Volarech vyhrálo volby sdružení Jihočeši, ale došlo v něm k rozkolu a rozdílným pohledům na další uspořádání na radnici. Vít Pavlík a Stanislav Haladej vytvořili koalici s ODS, ČSSD, ANO a HNHRM. Ladislav Touš, Martina Pospíšilová a Václav Pelech s Pavlem Trnkou za KSČM zamířili do opozice. Koalice dojednala, že starostou se stane Vít Pavlík, místostarostkou Jana Bártová (ČSSD) a v radě budou ještě Zdeněk Háva (HNHRM), Petr Horálek (ODS) a Václav Bajčík (ANO). A na ustavujícím jednání to potvrdila.

Slib složilo všech patnáct zastupitelů. Jednání zahájila Martina Pospíšilová a pak ho řídil nejstarší zastupitel Pavel Trnka. Ladislav Touš, dosavadní místostarosta a kandidát s největším počtem hlasů, navrhl, aby se jednání odložilo a strany a sdružení se vrátily k jednáním o koalici. Tento návrh byl dvanácti hlasy zamítnut a tři zastupitelé byli pro. Tři Jihočeši tak zůstali sami.

Na starostu byl navržen Ladislav Touš a Vít Pavlík. Ladislav Touš dostal tři hlasy a Vít Pavlík dvanáct. A stejnými počty hlasů pak byli zvoleni i místostarostka a noví radní. Na závěr zaznělo hodně poděkování i přání štěstí a starostka, která Volary vedla dvanáct let, dostala i květinu. Hořké zastupitelstvo skončilo a nové volební období začalo.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace