Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Živá vila se snaží ožít. Prachatická koalice zatím neřekla ne

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

PRACHATICE – Kralova vila v Nádražní ulici v Prachaticích by se mohla opět stát Živou vilou. O její pronájem požádala radu města zastupitelka Barbora Koritenská. Chtěla by tu s kolegyněmi obnovit aktivity, které tu připravovaly do roku 2016, jako byly například koncerty současné alternativní hudby, divadelní představení pro dospělé i děti nebo třeba i pečení v peci, která tu vznikla.

 

Na aktivitách Živé vily se podílely kromě Barbory Koritenské nejvíc také Pavla Zelenková a Kateřina Wagnerová. Jejich aktivity tu ale neměly podporu vedení města, které nakonec nájem vily neprodloužilo. Lidé pohybující se kolem vily to od koalice řídící město vnímali jako klacek pod nohy.

„O nájem žádáme, protože si myslíme, že by se tento dům měl využívat - měl by sloužit společnosti a ne zbytečně chátrat. Rádi bychom ve vile opět navázali na naší předchozí činnost - pořádali koncerty a přednášky. Chtěli bychom, aby to bylo místo otevřené každému. Taky bychom rádi znali od radních důvody, proč zcela nesmyslně neprodloužili nájemní smlouvu - proč úmyslně udusili snahu mladých lidí o rozvoj kultury," vysvětlila pro Jižní Čechy Teď Barbora Koritenská.

Radní ale o novém pronájmu zatím nerozhodli. „Od nikoho z radních nezazněl argument, proč by nám vilu nechtěli pronajmout. Jen místostarosta Klimeš řekl, že zde stále visí otázka výstavby přeložky. Podle nás by šlo ale přímo do smlouvy dát podmínku, že v případě začátku stavby přeložky by nájemní smlouva do jednoho měsíce skončila," řekla Barbora Koritenská.

Vila stojí v cestě několik desetiletí plánované přeložky silnice od Těšovic. Tato stavba není majetkově připravena a termín její výstavby je ve hvězdách. Radní ale odložili rozhodnutí proto, že Barbora Koritenská navrhovala přímý pronájem vily, ale rada musí v případě, že s tím bude souhlasit, nejprve záměr vilu pronajmout vyhlásit a až pak vybrat nájemce z došlých nabídek.

A druhým problémem je, že vilu mají nyní pronajatou jako sklad Technické služby města Prachatic. „Tudíž je nutné nejdříve jednat se současnými nájemci tedy Technickými službami města a Městskou správou domů a bytů, zda objekt pro svou činnost potřebují a zda si dokážou představit, že bychom s nimi rozvázali nájemní smlouvu," uvedl pro Jižní Čechy Teď starosta Martin Malý.

Rozhodnutí by tak mělo padnout až na některém z příštích jednání rady města.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace