Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  Čtvrtek 5.12 19:00 - Divadelní areál Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

 • Mikulášský průvod

  Čtvrtek 5.12 17:00 - Od hasičské zbrojnice v Netolicích

Zobrazit všechny události
 

Prachatický areál lesních her je nově i pro teenagery

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatický areál lesních her u Lázní sv. Markéty nad průmyslovou zónou se rozrostl. Po první etapě pro menší děti otevřené zhruba před rokem za zhruba dva miliony korun radnice nyní otevřela slavnostně druhou část. I ta stála zhruba dva miliony korun a určena je pro mládež ve věku 12 plus. Vznikla tu pro ni jakási opičí dráha, na které si mohou zacvičit, a třeba se dozvědět i něco o legendách, které se váží k Libínu, na jehož úpatí areál stojí.

 

Jde o hřiště v lesním stylu s přírodními výukovými prvky. Nachází se nad průmyslovou zónou a dojít se k němu dá od místa, kde začíná in-line stezka na Leptáč. Je umístěn v lese nad jejím začátkem. Myšlenka na vybudování podobného areálu se v Prachaticích objevovala už od 90. let a do života ji uvedla hlavně iniciativa Jiřího Macharta – radního a ředitele Domu dětí a mládeže, který se jí věnoval s místostarostou Janem Klimešem.

Druhou etapu tvoří hlavně prvky pro teenagery. Určeny jsou na jejich posilovací aktivity a osobní trénink. „Nový areál tvoří devět do kruhu uspořádaných a na sebe navazujících prvků – například hrazdy, kruhy, svislá lana a žebříky – v podobě takzvané opičí dráhy," řekl místostarosta Jan Klimeš.

Děti a mládež se přitom na tvorbě areálu i podílejí. „Jednotlivé aktivity navrhovaly děti kroužků DDM Prachatice. V každé etapě jsme oslovili věkovou skupinu, pro kterou je etapa stavěná, aby navrhly, co by pro ně bylo zajímavé a atraktivní. Jejich namalované návrhy jsme předali vedení města a architektovi ke zvážení a zapracování do projektu. Mohu říci, že devadesát procent návrhů dětí a mladých lidí bylo akceptováno a zapracováno do projektu," uvedl Jiří Machart.

Třetí etapa, která se připravuje, by měla být zaměřena na dospělé a měla by mít oddychový a rekreační charakter. První etapu zaplatila z poloviny dotace a druhou zaplatila dotace celou.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Džbánek 

  Reagovat

   

  Jsme moc rádi že takové centrum vzniklo,snad to přivede opět děti od počítačů zpět do přírody.
  Neplánovaně se nám podařilo navštívit areál v době otevření,i tomu nejmladšímu se tam moc líbilo.

  Vloženo 5.12.2018 02:12:47

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace