Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Prachatický areál lesních her se rozšíří o opičí dráhu

PRACHATICE – Prachatická radnice ještě letos rozšíří areál lesních her nad lázněmi sv. Markéty. Děti už se tu dočkaly například pavoučího altánu, ptačího hnízda nebo veverčí stezky. Na druhou etapu se zhruba dvou milionovými náklady získala radnice stoprocentní dotaci.

 

 

První etapu areálu lesních her vybudovalo město loni a hned si získala oblibu rodičů a dětí. Jde o hřiště v lesním stylu s přírodními výukovými prvky. „Lze k němu přijít od zookoutku a geologické expozice u Feferských rybníčků po zážitkové stezce, stezce ptačích budek a podél opravené lázeňské promenády,“ vysvětlil místostarosta Jan Klimeš (ČSSD). První etapa byla určena hlavně pro menší děti ve věku od tří do dvanácti let.

 

Druhá etapa, která by měla být podle současných plánů hotova do poloviny října, je určena spíše pro mládež od dvanácti let výš na jejich posilovací aktivity a osobní trénink. „Nový areál tvoří devět do kruhu uspořádaných a na sebe navazujících prvků – například hrazdy, kruhy, svislá lana a žebříky – v podobě takzvané opičí dráhy,“ řekl Jan Klimeš.

 

Pro děti a mládež jde o velmi zajímavé a vděčné prvky. Ostatně děti z prachatických škol se na projektové studii firmy Architrava podílely svými nápady. „Jednotlivé aktivity navrhovaly děti kroužků DDM Prachatice. V každé etapě jsme oslovili věkovou skupinu, pro kterou je etapa stavěná, aby navrhly, co by pro ně bylo zajímavé a atraktivní. Jejich namalované návrhy jsme předali vedení města a architektovi ke zvážení a zapracování do projektu. Mohu říci, že devadesát procent návrhů dětí a mladých lidí bylo akceptováno a zapracováno do projektu,“ uvedl pro Jižní Čechy Teď ředitel DDM Prachatice a zastupitel Jiří Machart (PRO Prachatice).

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace