Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 27.3 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

  • Folková legenda Nezmaři ~ křest velkého zpěvníku

    středa 27.3 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prachatičtí zastupitelé dostali nové ultrabooky za 280 000

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Noví prachatičtí zastupitelé dostali nové ultrabooky. Radní na ně uvolnili z rozpočtu města zhruba 280 000 korun. Dostali je proto, že od letošního roku dostávají materiály pro jednání zastupitelstva v elektronické podobě. Ultrabooky jim mají pomoct zajistit lepší bezpečnost. Nepřijali je však všichni zastupitelé – tři za Živé Prachatice – Jakub Nepustil, Barbora Koritenská a Michal Piloušek je odmítli, protože mají své.

 

Zastupitelé dostávají materiály v elektronické podobě od letošního července. Stejně tak i radní. „Pro zajištění maximální bezpečnosti (s ohledem na ochranu osobních údajů), kompatibility a minimalizace technických problémů, souvisejících s distribucí elektronických materiálů, bylo po oslovení všech zastupitelů města provedeno výběrové řízení na dodávku osmnácti kusů ultrabooku," uvádí důvodová zpráva pro radní, kteří pro uvolnění peněz z rezervy zvedli ruku.

Osmnáct ultrabooků dodala firma Transoft z Českých Budějovic. Jeden vyšel zhruba na 15 600 korun. Dnes s nimi prachatičtí zastupitelé jednali poprvé. Rozesílání materiálů v elektronické podobě se zavádělo kvůli elektronizaci veřejné správy a kvůli úsporám na jejich tištění.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace