Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Čteme, pleteme a povídáme si o všem, co nás baví a zajímá

    Úterý 21.5 14:00 - Blatná, Knihovna

  • O Maroku

    Úterý 21.5 17:00 - Blatná, Komunitní centrum

    Cestopis.

Zobrazit všechny události
 

Prácheňák v Mexiku tančil i pro mafiány

STRAKONICE – Prácheňský soubor písní a tanců se před několika dny vrátil z téměř třítýdenní návštěvy Mexika – zatím nejvzdálenější země, ve které Prácheňák vystupoval. „Jsem v souboru osm let a za tu dobu jsme navštívili Belgii, Švýcarsko, Slovinsko, Řecko, Rakousko, Německo a Polsko. Každá země má krásný folklor,“ říká Zuzana Horňáková, která funguje jako neoficiální mluvčí souboru.

 

Jaká byla cesta?

Dlouhá. Čtrnáct hodin v letadle. Mně to uteklo, ale někteří asi trpěli. Horší byl posun času.

Byli jste jediným souborem z Evropy, který byl na festival do Mexika pozván…

Až na místě nám došlo, že o žádný festival nejde. I když komunikace s mexickým souborem tomu nasvědčovala. Mysleli jsme si, že jedeme na akci sice menší, ale podobnou našemu Mezinárodnímu dudáckému festivalu. Takže velké překvapení.

A kolik tam tedy bylo souborů, když nešlo o festival?

Jenom my. Hostitelský soubor nás ubytoval v hotelu, vždycky řekl, jaký bude druhý den program, a většinou jsme vystupovali úplně sami. Jen párkrát se mexický soubor připojil. Vystupovali jsme převážně na školách. Tam začínají prázdniny až v polovině července. Školy nás v té souvislosti využily mimo jiné i jako kulturní vložku pro ceremoniál na konec školního roku.

 

Celý rozhovor si přečtěte ve středečním Strakonicku. Dozvíte třeba jaký je rozdíl mezi folklorem z Prácheňska a tím Mexickým nebo jak Zuzana Horňáková v Prácheňáku začínala.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace