Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Právě vyšly Jihočeské týdeníky! Události, kauzy, novinky...

Na prodejní místa a do domovních schránek předplatitelů právě míří čerstvé týdeníky Táborsko, Písecké postřehy, Strakonicko a Milevské noviny. O čem píší?


Týdeník Táborsko se věnuje rostoucí agresi v táborské MHD. Řidič s přeraženým nosem a revizor s proraženým uchem, to už přestává legrace. Přečtete si, proč táborské zastupitelstvo vyřadilo Pivní slavnosti z dotační podpory. Rozhovor se týká stavu na trhu práce. Včetně počtu cizinců na Táborsku a odhadu dalšího vývoje. Vlastníci pozemků u Klokot se zatvrdili a nechtějí prodat armádě pozemky na rozšíření cvičiště. Dočtete se proč. A řeč je v Táborsku i o aktuálním vývoji výběru lokality pro úložiště jaderného odpadu. Sportovní rubrika nabídne podrobnosti z plesu FC MAS Táborsko, kde se udělovalo prestižní ocenění fotbalista desetiletí. Vítěz Lukáš Mach vzpomíná v rozhovoru na chvíle v dresu tehdejšího Spartaku. Druholigoví hokejisté Tábora mají za sebou bitvu v Písku a podrobnosti má Táborsko také z tradičního hokejového derby mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou. V anketě o sportovce roku okresu seznamuje s nominovanými kolektivy.

Písecké postřehy podrobně zaostřily na studii zastavění plochy po bývalých Žižkových kasárnách v Písku. Zaznamenaly veřejnou debatu na toto téma, o kterou byl mimořádný zájem. Starosta Temešváru Milan Svoboda mluví o překvapivém suchu přímo u přehrady. Postřehy píší také o úmrtí zakladatele malé ZOO v Putimi Jiřího Kozáka a prozrazují, jaký osud rodinná farma prožívá. Redakce zjišťovala nové informace z vyšetřování tragické nehody u Čížové, po které zůstali tři mrtví. A dočtete se i o majitelce bezobalového obchodu, která provozuje bezodpadkovou domácnost. Na sportu Postřehů najdete ohlédnutí za futsalovým turnajem v Čimelicích. Kdo si odvezl pohár za první místo? Házenkářky dál bojují o play off. Nechybí ani bohaté pozápasové ohlasy. Další nabitý víkend mají za sebou basketbalisté. Jak si vedli? O své úspěchy se podělil mladý motocyklový talent Adam Vyskočil.

Milevské noviny přinášejí novinku o plánu na vznik volnočasového areálu v Milevsku. Zajímavou debatu zachytily na posledním zasedání kovářovského zastupitelstva. Proč se stává trendem přesouvání zastupitelských diskusí na neveřejná pracovní zasedání? Jste zvědaví, kdo vydražil výtvarná díla na Květinovém plese v Sepekově? Milevské noviny to vědí. Hrozí konec oblíbeného srazu historických vozidel v Křenovicích? A jak se daří zemědělcům z Branic? Dorazila i reakce na plán města s řešením problému toulavých koček, o tom všech jsou středeční Milevské noviny. Na sportu se dočtete třeba o halovém turnaji fotbalového dorostu, který odstartoval každoroční mládežnický seriál. Gól na něm vstřelil i brankář přes celé hřiště, podrobnosti naleznete v Milevských novinách. Dorostenci florbalového klubu FBC Došwich Milevsko bojovali o udržení v elitním koši a na hokejový nábor v rámci projektu Pojď hrát hokej dorazila do Milevska i hvězda NHL. Jaká? Tak to si nenechte ujít dnešní vydání.

Týdeník Strakonicko vyzpovídal nového místostarostu Strakonic Josefa Zocha, který sám vedl před několika lety tuhý boj s městským úřadem. Jestli se dokáže nad spory z minulosti povznést, na to odpovídá ve velkém rozhovoru- A zmiňuje další plány staronového vedení města. Také ve Strakonicích se řeší problém s toulavými kočkami a redakce dala tentokrát velký prostor lidem z oboru. Veterináři a chovatelé odpovídají, jestli je současný systém kastrace nalezených koček účinný. Dočtete se i o plánech obce Čestice na stavbu hasičské zbrojnice nebo o zavedení seniorského taxi ve Volyni. Nechybí novinky ze strakonické nemocnice. Sportovní stránky přinášejí rozhovor s katovickým Tomášem Balounem, který ve 29 letech nově povede béčko mužů v okresním přeboru. Co ho přimělo stát se trenérem? Ve druhém rozhovoru hodnotí podzim Sousedovic předseda oddílu Josef Hodonický. Situaci, v jaké se nováček I. A třídy ocitl, ještě nezažil. Házenkáři Strakonic v první herní prověrce opanovali turnaj v Českých Budějovicích. Jak vidí kouč Michal Zbíral dvě nové posily? Blíže se také  můžete seznámit se sportovci, nominovanými v anketě Sportovec Strakonicka 2019.

Magazín Jihočeských týdeníků nabízí přílohu Šance s nabídkou zajímavých pracovních míst. Taky soutěž o lyžařské skipasy a samozřejmě nechybí barevný televizní program TV Pohoda s luštěním a dalším počtením.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace