Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Předseda FC Písek Leoš Gornický o změně trenéra

Předseda FC Písek Leoš Gornický

Předseda FC Písek Leoš Gornický

PÍSEK – Ve středu 10. října zasedli představitelé FC Písek k mimořádnému jednání výkonného výboru, aby prodiskutovali otázku hlavního kouče A mužstva. Členové výboru rozhodli, že dosavadního lodivoda Rostislava Grossmanna vystřídá asistent Milan Nousek mladší. Na pozici asistenta zůstává Miroslav Grobár starší. Proč se k tomuto kroku vedení Písku odhodlalo, vysvětlil předseda Leoš Gornický: ,,Chtěli jsme se pohybovat v klidném středu tabulky, ale bohužel dlouhodoběji se nám nedařilo nastavit stabilnější výkonnost. Možnosti mužstva neodpovídaly výsledkům a ztráceli jsme hodně zápasů se soupeři, se kterými bychom měli vyhrávat. Utkání jsme prohrávali s velkým počtem obdržených gólů, to nás tížilo. V tom jsme neviděli posun a přicházeli jsme o spoustu bodů. Chtěli jsme něco změnit a změnili jsme to takto, abychom mužstvu dodali nový impuls.“

 V předsezonním rozhovoru šéf klubu uvedl, že hlavním cílem je mužstvo stabilizovat a na výsledky nebude vyvíjen tlak, i přesto vedení sáhlo po jedenácti utkáních, ve kterých žlutomodří čtyřikrát vyhráli a třikrát remizovali k odvolání trenéra Grossmanna. Ten k týmu nastoupil narychlo v zimní přestávce minulé sezony, kdy svůj odchod k Hradci Králové oznámil tehdejší trenér Ondřej Prášil. ,,Tlak na výsledky nebyl v ohledu na to, s jakými týmy hrajeme. Musím říct, že soupeři, se kterými jsme se zatím letos utkali, nás výkonnostně nepřevyšovali. Možná jen v zápase s Vltavínem, který má velice kvalitní mužstvo. Tabulka se teď začala povážlivě vyrovnávat, ke středu tabulky nám nějaké body chybí, ale máme minimální náskok nad mužstvy na konci tabulky. V posledních utkáních došlo spíše k výsledkovému poklesu a vzhledem k tomu, že teď jedeme do Ústí nad Orlicí, tak jsme chtěli mužstvo nastartovat a proto jsme udělali tento krok,“ uvedl šéf klubu.

Tým převezme dosavadní asistent Milan Nousek, který před pár týdny dokončil licenci A, odstupující Rostislav Grossmann je držitelem nejvyšší možné kvalifikace – Profi UEFA. ,,Milan Nousek mužstvo zná a působí u něj dlouhodobě a tento krok odpovídá i tomu, co jsme dělali, když odešel Ondra Prášil. Dali jsme prostor dalšímu trenérovi z klubu. Milan je mladý a má ambice trénovat dospělé mužstvo. Věříme tomu, že je to lepší, když tým zná, než angažovat trenéra odněkud zvenčí. Je to naše přirozená volba,“ objasňuje tah výkonného výboru Leoš Gornický.

 Nový trenér až na mužstvo žáků nevedl dosud žádný tým jako hlavní trenér, ale v tom výkonný výbor nevidí žádný problém. ,,Víme, že Milan patří k trenérům, kteří nepůsobili v hlavní pozici. Nicméně nikde není psáno, že člověk musí celý život dělat asistenta a například Ondra Prášil nikdy nedělal ani asistenta a šel rovnou na post hlavního trenéra. Kdybychom takhle kalkulovali, tak sem dáváme jen trenéry, kteří někde něco ukončili. Věřím, že nabyl zkušeností vedle trenérů, u kterých působil. Kvalifikaci na tuhle funkci má a my mu dáme prostor. Jsou trenéři, kteří se chtějí zabývat prací u mládeže a další, co rovnou naskočí do dospělého fotbalu. Milan pracoval už s Jindrou Dejmalem, Ondrou Prášilem a teď Rosťou Grossmannem a nejde do neznámého prostředí. Změnu jsme chtěli, proto jsme jí udělali a věřím, že povede k lepším výsledkům. Krok si zhodnotíme po podzimní části, a když to bude fungovat, nebude důvod nic měnit. Milan má prostor se chytit.“

Než v polovině minulé sezony nastoupil Rostislav Grossmann na pozici hlavního trenéra áčka, měl za sebou velice úspěšnou podzimní část, nejlepší v historii klubu v České lize dorostu, na lavičce staršího dorostu. Od jeho odchodu to šlo s devatenáctkou od desíti k pěti. Písek chce zkušeného trenéra v klubu udržet a v příštích dnech by se mělo poodhalit, na jakých postech s extrenérem áčka vedení FC Písek počítá. ,,S Rosťou jsme se o tom už bavili a domluvili jsme se, že tomu necháme trochu času potom, co mu byla oznámena změna u A týmu. V příštích dnech budeme jednat o možnosti zařazení. Je to na bázi mládeže FC Písek, popřípadě v dalších strukturách. Je to písecký a velice zkušený trenér, chceme, aby v Písku působil. Žádnou konkrétní nabídku zatím nedostal a teprve to budeme řešit,“ dodal k působení trenéra Grossmanna v Písku předseda klubu.

Diskuse k článku - 24 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • seniors 

  Reagovat

   

  vybor tak rozhodl maji na to pravo chce to trenera od jinud

  Vloženo 25.10.2018 12:07:58

 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Odvoláním trenéra Grossmanna udělal výbor FC Písek velikou chybu. A spolehávat na nováčka mezi trenéry ještě větší. Trochu to smrdí. Ale to je česká povaha, okamžité výsledky nebo vyhazovat, koncepční práce je nezajímá. Ještě jedna poznámka por některé ty dole, pokud chcete psát své názory, tak by jste měli uvádět svá jména zbabělci.

  Vloženo 15.10.2018 15:19:41

 • Dan 

  Reagovat

   

  Nousek to dorazí. Pro mě fotbal v Písku končí.A Hedlička by měl zmizet.

  Vloženo 13.10.2018 15:25:43

 • Fotbal 

  Reagovat

   

  Rozhodčí novému trenéru pomohou...otázka je kolik to bude stát...

  Vloženo 13.10.2018 13:24:04

 • legenda 

  Reagovat

   

  Rostíku, doufám že po téhle klauniádě nebudeš těm sviním ještě v něčem pomáhat, nemám o tebe strach, ty se prosadíš jinde, tyhle ubožáci ti nesahaj ani po kotníky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Vloženo 12.10.2018 20:25:51

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace