Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Předseda OV KSČM v Táboře Ladislav Šedivý ohlásil rezignaci

TÁBOR - Předseda Okresního výboru KSČM a táborský zastupitel Ladislav Šedivý (68) oznámil krajskému výboru, že k 30. září rezignuje na všechny politické funkce. Spolu s ním rezignovali i oba místopředsedové okresní organizace Antonín Liška a Jindřich Bubeník. Antonín Liška redakci potvrdil, že on narozdíl od L. Šedivého a J. Bubeníka zůstane řadovým členem okresního výboru. Co se stalo?

 

Podle dostupných zdrojů je situace vyústěním dlouhodobých sporů Ladislava Šedivého se Zdeňkem Trippé. Trippé jako předseda 1. základní organizace v Táboře řadu let kritizoval Šedivého řídící styl. V okresní organizaci již roky existuje křídlo, které si přálo v čele okresní organizace změnu, ale na okresních konferencích bylo vždy stoupenci předsedy přehlasováno.

Spor vyvrcholil tím, že okresní výbor Zdeňka Trippého vyloučil ze svých řad, ten pak přešel do základní organizace v Praze, kde tehdy i pracoval. Později se chtěl vrátit do Tábora, ale předseda okresní organizace Šedivý to odmítal. Rozhodčí komise v ústředí strany ale rozhodla, že Trippé je nadále členem okresního výboru a může být členem kterékoliv organizace na Táborsku. Ladislav Šedivý poté ohlásil rezignaci ze všech stranických funkcí. Učinil tak na zasedání krajského výboru, kde byl přítomen i předseda strany Vojtěch Filip.

Oficiálně Ladislav Šedivý ale uvedl, že odstupuje proto, že nechce dál spolupracovat s novým vedením krajské organizace, v jejímž čele je po poslední konferenci bývalá poslankyně Alena Nohavová a prvním místopředsedou budějovický zastupitel Ivan Nadberežný. Alena Nohavová na dotaz redakce řekla, že tuto věc chce ponechat bez komentáře. 

Ladislav Šedivý se ke své rezignaci odmítl vyjádřit. "Pro vás je to bezpředmětné, když si vaše redakce KSČM celé roky nevšímala," řekl dnes.

Na otázku, zda odstoupení předsedy Šedivého a jeho křídla může být impulsem pro příchod mladších členů do táborské okresní organizace, odpovídá Václav Ebert, který je stejně jako Ladislav Šedivý táborským zastupitelem za KSČM: "Předseda Šedivý vyvolával dost velkou nevoli nejen u mladších lidí, ale i mezi svými vrstevníky. Šedivý se choval arogantně a nesnášenlivě. Když už se tu nějaký mladý člověk objevil, tak po rozhovoru s předsedou už nepřišel. Uvidíme, jaký bude vývoj po okresní konferenci."

Jelikož oba místopředsedové okresního výboru odstoupili spolu se Šedivým, měl by být určen člověk, který okresní organizaci povede do okresní konference. Ta se má uskutečnit ještě letos. Pravděpodobně tímto člověkem bude sekretář okresního výboru Milan Šmíd.

Ladislav Šedivý nadále zůstane táborským zastupitelem, kde je jeho hlas důležitý pro existenci stávající táborské koalice. Tato koalice, jejíž představitelé se vymezují spíš antikomunisticky, má totiž jen nejtěsnější většinu jednoho hlasu a pokud na jednání někdo chybí, hlasuje s ní Šedivý, někdy i v názorovém rozporu s druhým komunistickým zastupitelem Ebertem. Ladislava Šedivého pak koalice svými hlasy prosadila do odměňované funkce v dozorčí radě Vodárenské společnosti Táborsko, a to proti bývalé starostce Tábora Haně Randové, kterou i ředitel Vodárenské společnosti Milan Míka označil za odbornici. Ladislav Šedivý původně pracoval jako zámečník, jeho koníčkem jsou technické vynálezy. Do KSČM vstoupil až po roce 1989 a stal se uvolněným politickým pracovníkem v době, kdy řada lidí převlékala kabáty anebo komunistickou stranu a politiku zcela opouštěla. Později však pod jeho vedením nastaly v okresní organizaci silné turbulence.

Diskuse k článku - 13 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Hana 

  Reagovat

   

  Už bylo ný čase

  Vloženo 9.9.2019 15:23:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Obvyklá snůška polopravd a lží - prostě týdeník "Táborsko"... Blééé

  Vloženo 6.9.2019 09:07:29

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Šláp ti na kuří voko co?

   Vloženo 6.9.2019 12:22:29

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ledy se hnuly, správným směrem. To už měl udělat dříve, ještě by měl k tomu rezignovat jako zastupitel, pokud mý páteř, dojde mu to.

  Vloženo 5.9.2019 19:30:00

  • samuel 

   Reagovat

    

   nemá páteř a funkce na radnici a ve vodárenské společnosti se bude držet,protože mu z toho kape chudáčkovi málo majetnému... jak jinak si přilepšit k důchodu?!?!

   Vloženo 5.9.2019 19:33:18

   • Jiří P. 

    Reagovat

     

    Funkce pro Šedivého ve Vodárenské společnosti, za to by se měli zastupitelé hodně stydět !!! Odborníka neprohlasují a hamouna ano ??? Hanba.

    Vloženo 6.9.2019 21:54:17

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Komunisti přece nikde neslibovali, že všude dosadí odborníky. To slibovali Piráti

     Vloženo 6.9.2019 22:23:18

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Piráti ve vst svýho odborníka mají. Právníka Tuháčka. Těžko mohou mluvit opozici do toho, že tam nominovali zrovna tyhle dva šíbry. Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

      Vloženo 8.9.2019 19:15:38

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  jupí

  Vloženo 5.9.2019 18:29:40

 • sen 

  Reagovat

   

  že by se i u komunistů hnuly ledy?! Šedivý,zprofanovaná persona, už dávno měla být mimo politické dění.Nikdy mu nebylo a není cizí vše co mu jde k osobnímu prospěchu .Teď bude kamarádit i s ďáblem,jen aby se udržel v placené funkci vodárenské společnosti.Za to bude hlasovat s pofiderní radniční koalicí.Doufám,že už se ani v příštích volbách nikde na kandidátce neobjeví a bude od něho táborská politická scéna očištěna...

  Vloženo 5.9.2019 17:46:40

  • Vojta 

   Reagovat

    

   ale jděte, korýtka se drží každý bez ohledu na stranickou příslušnost, jde jen o kopnutí si do komunistů

   Vloženo 6.9.2019 06:07:32

   • Karel 

    Reagovat

     

    Chudáci komunisti, to si jistě nezaslouží :-)

    Vloženo 6.9.2019 06:54:20

    • Josef 

     Reagovat

      

     To je opravdu hodně hamyžný člověk, káže vodu - pije víno.

     Vloženo 6.9.2019 21:51:22

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace