Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

  • Burza škol

    pondělí 18.11 9:30 - Písek, KD

    Prezentace středních škol, odborných učilišť a firem.

Zobrazit všechny události
 

Předškolákům v Chlumu u Třeboně slouží nová venkovní dílna

CHLUM U TŘEBONĚ – Děti z místní mateřské školy mohou využívat novou venkovní dílnu. Do stávajícího altánu přibylo nové vybavení, které pořídil městys s podporou kraje. Díky tomu se nyní děti mohou učit novým a potřebným činnostem. „Vznikly zde úložné prostory, pořídili jsme dva pracovní ponky se svěrákem, pracovní stoly a zakoupili nářadí jako například pilky, vrtáky, pilníky, kladívka, kleště a další,“ vyjmenovala ředitelka školky Magdalena Cuřínová.

 

Děti tak mají podle ní možnost vyzkoušet si různé pracovní činnosti, které přispívají k rozvoji jejich zručnosti, soustředěnosti, kreativity, fyzické zdatnosti, jemné a hrubé motoriky, prostorové představivosti a rozvoji předmatematických představ. Některé z učitelek jsou již proškoleny v oblasti polytechnické výchovy a další odborné školení je v plánu.

V dílně děti vyrábí objekty k výzdobě školní zahrady, vnitřních prostor školky, ozdoby, dárky pro rodiče a další předměty, přičemž využívají také odpadní materiál. Starostka Chlumu u Třeboně Jitka Bednářová k tomu dodala: „V dnešní době děti nemají tolik možností, jak v tomto směru zdokonalit manuální zručnost. Do budoucna se jim dovednosti nabité ve školce budou jistě hodit. Podle toho, jak děti dílnu rády využívají, se domnívám, že venkovní pracoviště bylo dobrým krokem a Jihočeskému kraji tímto děkujeme za podporu."

V podobných aktivitách chce městys pokračovat jak v případě mateřské, tak místní základní školy. Školku momentálně navštěvuje 60 dětí. Zmíněná dílna vyšla na 75 tisíc korun, městys dal 30 tisíc, zbylých 45 tisíc přispěl Jihočeský kraj.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace