Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Premiéra se vydařila! Diváci si herce vyžádali pětkrát

STRAKONICE – Diváci vytleskali herce znovu a znovu na scénu. Takový byl závěr a děkovačka, nově nastudované hry Upokojenkyně. Tréma z premiéry už z herců spadla a může se jet dál. Černá komedie z prostředí domova pro seniory tedy může bez obav vyjet za hranice města.

 

Kulturní dům ve Strakonicích ve středu 19. února plně obsadili příznivci Divadelního spolku Čelakovský. Po první hře režírované Eduardem Krčkem - Rajčatům se letos nedaří, vykopli ochotníci větším kalibrem.

Tentokrát se pustli do černé komedie o stárnutí, splnění posledního přání a groteskních i dramatických situací vyplývajících z pošetilosti seniorů, poťouchlého personálu a rodiny, která všechno vzala do vlastních rukou.
Skvělé výkony všech herců, dobře vybraná hra a chápající publikum, bylo zárukou úspěchu.
Seniorky Kristina Kubičková a Helena Zimmerová neslezly po celou hru z postele a dokonce tak uvítaly první diváky ještě před začátkem představení a přečkaly v leže na pódiu i přestávku. Kristině Kubičkové byla role snad ušitá na míru.
Smích zavládl pokaždé, když se Heleně Zimmerové kradl pod peřinu vilný senior Vaněk v podání Jana Třísky. Před tím údajně musí sestry schovávat i tablety do myčky, protože mají modrou barvu...
Jan Hejlík s Jakubem Jílkem, předvedli excelentní scénky otce a syna, kteří spřádají plány, jak splnit jejich matce a babičce poslední narozeninové přání, do kterého jim chybí odvaha. Úkolem tedy pověří Erika, který je druhým Hejlíkovým synem a momentálně žije v Austrálii.

Herecký nováček Tomáš Marada se své první role ujal statečně, stejně jako úkolu, kterým ho otec s bratrem pověřili. Ale jak je u Australanů zvykem, všechno je nakonec vzhůru nohama a to také bylo! Erik jim to předvedl v celé kráse.
A není nad to, když se z bývalého topenáře, stane ředitel domova pro seniory. Jako skvělý fachman, si i na novou funkci umí zajít! Ředitel, kterého hrál Jan Pruner na závěr hry při oddávání novomanželů - seniorů, vyzněl tak důstojně, že postavil do pozoru i polovinu sálu, když vyslovil to známé: Povstaňte, prosím...
Drahuška Tylová, neměla zrovna lehký úkol a střihla si hned dvojroli. Jednou starostlivá sestřička, podruhé dcera seniory. Obě zvládla skvěle. V roli sestřičky ji zdatně sekundovala Marie Hájková, potrhlá, trochu víc i otrávená a všetečná zdravotní sestra.

A nakonec pan Oldřich. Role bez textu, za to klíčová v životě jedné seniorky. Prostě láska kvete v každém věku.
O tom se přesvědčili i diváci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace