Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Premiérový Farmyrun se v Milevsku nepotkal se zájmem veřejnosti

MILEVSKO – Nadšený tým organizátorů kolem Josefa Kortana, zároveň také pořadatele oblíbeného Kolečkového dne, uspořádal v sobotu 23. září v okolí milevského koupaliště zcela nový závod – nultý ročník překážkového běhu Farmyrun, což je farmářská, tak trochu i vesnická, obdoba světově známých extrémních překážkových běhů, při kterých se závodníci musejí vypořádat s nejrůznějšími překážkami. V Milevsku však šlo zejména o zábavu. Na trati dlouhé 2 500 metrů si závodní dvojice musely poradit s deseti netradičními překážkami. Jen namátkou prolézaly rourou, překonávaly lávku, brodily se potokem, házely gumačkou nebo do kopce vynášely konev s mlékem. Pohodový závod, který se uskutečnil v přátelské atmosféře, byl zorganizován na jedničku. Bohužel se ale nepotkal s větším zájmem širší veřejnosti. Dorazilo jen šest závodních dvojic, tedy dvanáct startujících. A protože navíc organizátoři připravili hned několik kategorií, odnesli si medaile na památku úplně všichni.

Více ve středečních novinách. Závod zhodnotí jeho vítězové i hlavní organizátor Josef Kortan, který prozradí, zda ho nižší účast závodníků zklamala takovým způsobem, že by další ročníky nejradši hodil za hlavu, nebo dá této unikátní akci ještě jednu možnost. Čtěte Milevské noviny!

Diskuse k článku - 22 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Marek 

  Reagovat

   

  Ze nebyla akce propagována v Milevsku a okolí je hloupost! Je pravda že město Milevsko by se mohlo více snažit s podporou a propagací akcí místních neziskovek podobne jako je tomu u maskar, domu kultury. Akce jsem se nezúčastnil z časových důvodů. Osobně bych doporučil příště méně recese a více sportovní vážnosti a podívat se do kalendáře akcí podobného typu tak aby zbytečně nekonsolidovala s velkými akcemi. Divili by jste se kolik lidí z Milevska jezdí na akce typu Spartan Race, Army run apod. za podstatně vyšší startovne. Lidé kteří mají zájem něco v Milevsku a okolí dělat pro ostatní, zasluhují úctu a respekt. Za mě ho pan Kortan a lidé kolem farmyrunu mají. Nenechte se odradit!

  Vloženo 25.9.2017 09:52:24

  • Matouš 

   Reagovat

    

   Nevím,nedělá se bouře v malém hrníčku? Připomínatelé tady upozornili na to, že akce byla přehlédnutelná a že je to škoda, protože taková akce je velice dobrá a je i škoda práce pořadatelů při malé účasti. Myslím, že to mysleli v dobrém. Přece je možnost jednoduché propagace např. na webu města či tady. Bohužel se i tato pozitivní "minikritika" dotkla zřejmě ega některých pořadatelů. Nemyslím, že reakce p. Kortana vybudí zástupy event. pomocníků. Lidi nejsou jen závistivci, kteří z vlastní malosti plodí zlost, na druhé straně někteří třeba z vlastní "velikosti" nevidí realitu.
   Předchozí text považuji za velice rozumný.

   Vloženo 25.9.2017 11:31:32

 • Dana 

  Reagovat

   

  Pane Kortane, nenechte se odradit. Vaše akce jsou nápadité a vždycky jsou kolem vás i další lidi, kteří přiloží ruku k dílu a něco dělají pro druhé. Tady ty prudiči se místo toho doma u compu dusí zlostí a nenávistí, že se někde sejde deset lidí pohromadě a jsou v pohodě. Některý věci prostě chtějí čas, příště to vyjde zas o něco líp.

  Vloženo 24.9.2017 21:51:58

 • Josef Kortan, OK.NO z.s. 

  Reagovat

   

  Opravdu nejsem nakloněn diskutovat s kýmkoli. A zvláště ne s někým, koho neznám. A už vůbec ne s anonymem, jehož názor mě ani nezajímá. A anonymem nemyslím jen toho, kdo se nepodepíše celým jménem, ale i toho kdo se schovává za křestní jméno, přezdívku, heslo nebo kecy. Nejsem odpůrcem kritiky, ale musí být zasvěcená a konstruktivní. Rád přijmu každého ochotného člověka do party na příští Farmyrun. Jinak jsou to jen kecy.
  Ještě bych rád připomněl tomu, komu leží v žaludku, že na Farmyrunu byli členové ČSSD a Jihočechů (ani jsem to nevěděl), že tam byli i členové KDU-ČSL a ANO. Ať to má pěkně pohromadě a dá si to do archivu, kdyby to mohl někdy proti někomu použít. Možná tam byli i jiní straníci, určitě i nestranící, nezávislí a možná i závislí. Je mi to ze srdce jedno, pokud jsou ochotni nezištně a ve volném čase udělat něco pro ostatní. Možná právě z vlastní malosti, pohodlnosti a frustrace pramení zlost a závist těch, kteří jen kritizují. Napište něco o tom, co jste udělali pro jiné a třeba i ne zcela povedeně. My se za to nestydíme a z vlastních chyb se i s pomocí a radou poučíme. Tak nám pojďte pomoci. Jinak jsou to jen kecy.

  Vloženo 24.9.2017 19:54:35

  • závidějící anonym z vlastní malosti 

   Reagovat

    

   když nejste nakloněn, tak nediskutujte. Ani jsem tu nezaregistroval, že s vámi chce někdo diskutovat. Prostě si někteří dovolili napsat svůj názor. Ať se vám to líbí nebo ne, nebo je vám to ze srdce jedno. Jak prosté.

   Vloženo 24.9.2017 20:06:49

 • Josef Kortan 

  Reagovat

   

  Děkuji znovu těm, kteří Farmyrun pomohli uskutečnit a to bez ohledu na jejich politcké názory. Všem šlo zcela jistě o to udělat něco pro lidi. A to je podle mého názoru důležité. Babiš se do názvu dostal ne proto, že by ho kdokoli z nás chtěl propagovat ale proto, že Nadace Agrofert jako jediná z oslovených byla ochotna na akci přispět. K propagaci : disribuovali jsme 640 letáků, plakáty byly obsazeny všechny výlepové plochy ve městě, celkem 6 článků v místním i okresním tisku , plakáty ve výlohách. Všude byly odkazy na stránky www. Okno Milevsko. cz a na profilu Josef D. Kortan jsem uveřejnil přes 10 příspěvků. Nejsem odpůrcem kritiky, ale musí být zasvěcení a konstruktivní. Rád přijmu každého ochotného člověka do party na příští Farmyrun. Jinak jsou to jen kecy.

  Vloženo 24.9.2017 18:40:13

  • kecy 

   Reagovat

    

   Jen ti lidi, sprosťáci, nepřišli. Kde udělali organizátoři chybu? Prý nikde, podle nich. I podle Josefa D. Kortana.

   Vloženo 24.9.2017 19:29:52

 • Reiniš Karel st. 

  Reagovat

   

  Dobrý den ,
  opět povídačky anon.lidiček Milevských . Já vůbec věci sportovního charakteru neberu , jako politické , ba naopak při pobavení lidí, by měla jít politika stranou. Co se váže názoru na propagaci , byla dle mne úměrná .Téměř na všech výlep.plochách byly plakáty a pod. Prosím anononyma , nechť mi řekne do očí , co bylo špatně , když klucí a děvčata z Milevska a okolí bez pohledu na pol.vyznání táhli za jeden provaz s cílem pobavit veřejnost. Myslím , že na malém městě by politika , před zájmy lidí měla jít stranou. Prosím anonymně mi neodpovídejte ! Přece se známe , že Jirko, Josefe, Michale , Zdeňku ...Ahoj !

  Vloženo 24.9.2017 17:43:57

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace