Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pro krajské volby vznikla trojkoalice Pro jižní Čechy. Dnes představila lídry

Zleva Josef Knot, Tomáš Bouzek, Jiří Švec a Ivo Moravec.

Zleva Josef Knot, Tomáš Bouzek, Jiří Švec a Ivo Moravec.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes dopoledne se představila nově ustavená trojkoalice, která podá společnou kandidátku pro podzimní krajské volby. Tvoří ji TOP 09, Občané pro Budějovice a Starostové a nezávislí. Představitelé všech tří subjektů dnes podepsali dohodu o společném postupu a představili čelo své společné kandidátky. Číslem jedna bude starosta Lišova Jiří Švec za STAN, dvojkou písecký místostarosta Josef Knot z TOP 09 a z třetí pozice bude kandidovat Ivo Moravec z Občanů pro Budějovice, až do nedávné změny na budějovické radnici tamní náměstek primátora.

 

Předseda krajské organizace TOP 09 Tomáš Bouzek řekl, že trojkoalice do krajských voleb vysílá dlouhodobé komunální politiky a další osobnosti. Shoduje se na společných hodnotách jako je pracovitost, slušnost a cílem je, aby lidé v Jihočeském kraji byli spokojení. Ivo Moravec z OPB zmínil, že toto hnutí přináší zkušenosti z řízení kajské metropole, kde radnici otevřelo občanům. 

Na dotaz, proč OPB poněkud překvapivě opouští své někdejší blízké Jihočechy 2012, Ivo Moravec řekl, že Jihočeši se rozhodli jít do voleb samostatně, ale připustil, že oba subjekty se už dřív názorově rozešly. "My se snažíme pracovat, nehledáme populistická hesla, která brnkají voličům na první signální, nám nestačí zazářit jako supernova," řekl Moravec. Josef Knot připomněl, že ale právě v Písku je TOP 09 s Jihočechy v silné koalici a spolupráce tam funguje. Jiří Švec dodal: "My věříme, že jsme schopni po volbách i před nimi jednat s každým."

Padla samozřejmě také otázka, zda tato trojkoalice vidí možnou povolební spolupráci s ČSSD. Na to zareagoval Moravec, že nynější krajská koalice (ČSSD a KSČM) má přezdívku kubánský pomeranč a Bouzek dodal, že s ČSSD tato trojkoalice určitě bude raději spolupracovat, než aby se sociální demokracie musela obracet k extrémním stranám. Jiří Švec dodal, že zejména oblast krajského školství je potřeba vymanit z řízení KSČM. 

Závěrem lídři ujistili, že jejich společná kandidátka bude mít rovnoměrné zastoupení jak jednotlivých subjektů, tak profesí lidí, kteří kraj povedou k rozvoji. 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Petr 

  Reagovat

   

  Nevíte někdo zda policie již šetří tyto podvody na svazku? Je neuvěřitelné, co si Sládek, Hroch, Herout, Radosta, Očásková a další dovolili. Určitě v tom s nima jedou i někteří další starostové, pravděpodobně ti, co byli a jsou ve vedení svazku.

  Vloženo 5.3.2016 16:35:39

 • prasátko Hroch nemá hlad, třeba chce jen podrbat 

  Reagovat

   

  Soudruhu a převlíkači kabátů Hrochu,
  proč nám raději nepovíte jak se z krajských peněz určených na projekt "Orlicko čistější" platily billboardy Jihočechů před obecními volbami v roce 2014 a jak máte nyní v plánu z městských peněz z Milevska a z MAS platit billboardy Jihočechů před krajskými volbami 2016? Jako největší podvodník a ubožák jste po tomto podvodu jako první utekl ze svazku obcí Písecka a tváříte se, že s tím tunelem ve výši 2 500 000 Kč nemáte nic společného. Hrochu, ty jsi se na tom podvodu spolupodílel se Sládkem a Heroutem a nyní se to s aktivní účastí starosty Milevska Radosty, který je také z vašeho spolku Jihočeši2012, snažíte zahrát do autu. Zaplatíte tento podvod, na kterém jste se podílel, z vlastního? Nebo jak uvádíte zůstane vše při starém, že pro společnost jste za svůj život neudělal nic, jen bral požitky z veřejných funkcí?

  Vloženo 5.3.2016 14:13:26

 • Kolja 

  Reagovat

   

  V Písku mi nejvíc vadí JIhočeši. Ještě že starostka už není starostka, byla to neschopná dáma a hodně toho v Písku s p. Průšou za zády, ze předu i z obou stran pokazila. :-). Knot je celkem v pohodě, stará se o svoje kšefty a neprudí :-).

  Vloženo 3.3.2016 17:40:40

  • ... 

   Reagovat

    

   Svatá prostoto...

   Vloženo 3.3.2016 20:19:40

  • Pavel Hroch 

   Reagovat

    

   Vážený Koljo
   nic nevím o tom, že by paní starostka nebyla starostkou, nebýt Průši tak není průmyslová zóna a možná právě vy nemáte kde dělat. Jen je mě divné , že jste tak tajemný a nechcete napsat co vlastně pokazili? Asi si nemůžete vzpomenout co ? Jedno jediné ve svém příspěvku vám musit pochválit Eva Vanžurová je skutečně dáma

   Vloženo 3.3.2016 23:00:18

   • Kolja 

    Reagovat

     

    Pane Hrochu, vy se raději starejte, jak zaplatit dluh za Spolek obcí. Jo,jo, vím, proč se vtíráte p. Průšovi, chtěl váš dluh zaméct pod koberec. Nepovedlo se naštěstí!

    Vloženo 5.3.2016 11:36:08

 • Joser 

  Reagovat

   

  To jste tedy mimo realitu,,,,,!,,,,,

  Vloženo 3.3.2016 11:18:14

 • Joser 

  Reagovat

   

  S populistou Knotem take.

  Vloženo 3.3.2016 09:58:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   za Knotem je vidět alespoň práce a vstřícný přístup, za Jihočechama Hrochem a Radostou jen pletichy a arogance moci, Milevsko jde do kopru, protože ho vede neumětel, který se opovrhuje občany

   Vloženo 3.3.2016 10:25:46

   • Jiří Koliha 

    Reagovat

     

    No nevím. Četl jsem od pana Knota několikeré jeho vyjádření na adresu pana prezidenta a vyplynulo z článků, že si neváží symbolů státnosti. Boj o koryta nastává. Novináři budou mít žně.

    Položme si otázku, kdo do kopru Milevsko přivedl a přesto lidé volí do ZMM jedny a ty samé, kteří tam sedí 20 i více let. To, že nejsou žádným přínosem pro rozvoj města je zřejmé.

    Vloženo 3.3.2016 11:22:14

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Zastávat se Zemana je role pro Kolihy, mají stejné vulgární vyjadřovací schopnosti, lžou a napadají druhé. Pan Knot je chytrý a příjemný člověk, mající odvahu vzepřít se agresorům.

     Vloženo 3.3.2016 12:30:23

    • mektal 

     Reagovat

      

     Nejhorší jso ti, co nikdo nezvolí, přesto se do zast. vetřou a jsou tam platní jak mrtvému zimník. Neznáš ho Koliho?

     Vloženo 3.3.2016 12:37:10

    • Pavel Hroch 

     Reagovat

      

     Vážení
     nevím zda se tady setkávám s lidmi , kteří uznávají svobodu slova za kterou se v ČR v roce 1989 tak bojovalo. Pan Koliha je podle mě jediný frajer, který se neschovává za nějaké nesmyslné nicky, aby vyjádřil svůj názor. Koalice PRO JIŽNI ČECHY je společenství stran a hnutí a myslím si , že má každá z nich vlastní suverenitu a rozhodli jak se rozhodli. Tak jako JIHOČEŠI 2012. Vím jak je těžké nějaký výsledek udělat a jak se říká zajíci se počítají až po honu. Prosím chovejme se jako lidé alespoň s IQ kolem 90. Neurážejme nikoho, když jsme možná pro společnost za svůj život neudělali nic, jen brali požitky

     Vloženo 3.3.2016 23:13:14

     • nepodepsaný 

      Reagovat

       

      Myslím,že je podstatný obsah textu a ne zda se obskurní postavička v některém ze svých příspěvků podepíše.Za koho jste kandidoval v Kovářově?Radši vynechte protektorské moudrosti.

      Vloženo 4.3.2016 14:43:28

      • přinepodepsaný 

       Reagovat

        

       Co můžete čekat od takové "osobnosti". Kdo Hrocha
       neznal, viděl jeho úroveň na jeho trapném vystoupení na zastupitelstvu v Milevsku. A takové nuly mají drzost kandidovat na kraj.

       Vloženo 6.3.2016 07:16:37

  • Karel 

   Reagovat

    

   Knot má výsledky. Fandím mu.

   Vloženo 3.3.2016 12:04:03

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace