banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Promítání z cest do přírody

    středa 19.6 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Berounsko a další místa.

  • Pletky s Vlastou

    středa 19.6 9:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Probuzený kanonýr Endál: Bylo to frustrující, protože vím, že od gólů jsem tady

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po parádním nástupu do budějovického dresu, kdy sbíral jeden bod za druhým, se Lukáš Endál v posledních týdnech trochu trápil. Na gól čekal od 26. listopadu a čekání prolomil až v pondělním retro utkání do sítě Prostějova (7:1), když rychlou střelou zápěstím zvyšoval ve dvojnásobné přesilovce na 2:0. Na Endálově upřímné radosti bylo znát, jak moc velký kámen spadl dvaatřicetiletému forvardovi ze srdce. „Abych řekl pravdu, někdy si to beru možná až moc, protože jsem zvyklý dávat góly, abych byl platný týmu. Když je člověk nedával, bylo to frustrující, protože vím, že od gólů jsem tady. Ale aspoň je dávali jiní. Jsem rád, že mi to tam dneska propadlo a věřím, že si teď udělám nějakou střeleckou rovinu, abych neměl mezi góly tak dlouhý půst,“ doufá autor dvanácti letošních branek.


Byl pro dnešní zápas klíčový povedený úvod?

Myslím, že ano. Říkáme si pořád, že starty do utkání jsou důležité, a že bychom se měli chtít vždycky rychle dostat do vedení. Dneska se nám to povedlo a díky tomu se nám zápas výborně rozjel. Pak už jsme nepolevili a utkání zvládli.

Navíc se vám dobrý nástupem podařilo nastartovat i diváky...
Přesně tak, když člověk chytí začátek, dáte rychlé góly a proměníte přesilovky, tak to tady lidé ocení. Dostali se do varu, nám to moc pomohlo a byla tu super atmosféra.

Teď vás ve středu čeká Kadaň, kde bývá naopak komorní atmosféra. Jak náročné je přeorientovávat se na utkání s úplně opačnou kulisou?
Na to se vůbec nemůžeme ohlížet. Na každý zápas se připravujeme stejně a chceme ho vyhrát. Je nám úplně jedno, jestli je to Kadaň, nebo třeba dneska Prostějov. Ve středu to musíme zvládnout a vyhrát.

Už je z vašeho pohledu překonáno hlušší období ze druhé čtvrtiny základní části?
Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom si udrželi po celou sezonu stabilní formu, ale nesmíme se ohlížet dozadu. Takový je hokej, někdy to jde víc, jindy míň. Nemůže se dařit pořád. Jdeme zápas od zápasu a věříme, že jsme se teď dobře nastartovali, poslední zápasy už nebyly špatné. Každý bude ohromně těžký, ale víme, že máme sílu.

Po Kadani vás čeká v sobotu předvánoční šlágr s Kladnem...
Na tohle utkání ještě vůbec nemyslíme, ani se na něj nepřipravujeme. Jak říkám, my chceme vyhrát každý zápas a nic nesmíme podcenit. Teď skončil Prostějov a od zítra se budeme chystat na Kadaň.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace