Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Proč se v Dobevi na radaru zobrazuje i SPZ auta?

DOBEV – Mnohé řidiče možná upoutala tabule, která při projíždění Dobeví na Písecku kromě rychlosti ukazuje i SPZ auta. „S ohledem na polohu obce na komunikaci II/139 spojující Písek a Strakonice s velkým podílem tranzitní dopravy se dlouhodobě potýkáme s porušováním maximální povolené rychlosti a to ve všech částech obce – v Dobevi, Malých a Velkých Nepodřicích i v Oldřichově," uvedl starosta obce Dobev Petr Kalina. Jedná se podle něj především o preventivní opatření s ohledem na zajištění bezpečnosti obyvatel. O měření rychlosti s výběrem pokut obec zatím podle Petra Kaliny neuvažuje. To, že se řidiči leknou a zpomalí, když vidí SPZ svého auta, je pochopitelně vítáno.

 

„Na komunikaci je několik nebezpečných úseků, na kterých se stalo i několik tragických nehod. Máme nainstalovány tři informativní radary a to dva v Dobevi a jeden v Malých Nepodřicích. Pro umístnění radarů jsme využili zkušeností Policie ČR, se kterou dlouhodobě spolupracujeme," zmínil starosta Kalina. 

 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  co myslite ze je horsi ? kdyz clovek jede rekneme 70,60 km/h misto 50 nebo kdyz uvidi tuhle kravinu lekne se a dupne na brzdu a ten za nim do nej vleti ?

  Vloženo 22.3.2020 10:34:01

  • nnou 

   Reagovat

    

   Ať navštíví psychiatra a ten ho z lekání vyléčí. Nebo zkuste na sebe bafat.

   Vloženo 22.3.2020 11:59:07

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    nnou to je přesný! Kdo se leká radaru, tomu by měli vzít papíry

    Vloženo 22.3.2020 14:01:59

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ti kdo jezdí jako prasata se lekají, ale na spoluuživatele vozovky nehledí. Nejen číslo, ale lumpovi napařit také pořádnou pokutu, aby se naučil chovat ohleduplně.

  Vloženo 21.3.2020 11:46:39

 • Vladimír 

  Reagovat

   

  Dobrý den. Ono je vcelku jedno, jestli se někdo lekne a nebo ne. Pokud chce dodržet rychlost, tak to udělá. Pokud ne, tak stejně jede jako prase. A pokud ty údaje nikdo jinak nevyužívá, například denně nebombarduje DI-PČR v Písku, aby zařadili tuto obec do rizikových míst a občas v obci udělali měření, tak to bude nadále jen o lekání a skutek utek. Přeji krásný den, uberte plyn a dodržujte opatření ke koronaviru.V

  Vloženo 20.3.2020 16:31:33

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jezdím po celé ČR a v nějakých málo obcích takové radary ukazující SPZ jsou. Nikdy by mě nenapadlo se nad tímto podivovat nebo si stěžovat apod. Divná doba...

  Vloženo 20.3.2020 16:10:42

 • Píďa 

  Reagovat

   

  No to je názor, "řidiči se leknou" to je dobrý akorát aby se stala nehoda.

  Vloženo 20.3.2020 13:15:27

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Že se zděsí že jsou přistižený při rychlý jízdě? Že se nelekají, když jezdí přes obec jako prasata. To se zas lekají chodci kolem, ale to bude asi ok že jo.

   Vloženo 20.3.2020 13:50:18

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace