Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jóga

  pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

 • Nalevo od výtahu

  pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Proč sportovce za koupání v Samsonově kašně nepostihují? Protože nejsou nazí?

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pozornost čtenářů dnes vzbudila zpráva, že budějovická městská policie postihla pokutou dva mladíky, kteří se v neděli nad ránem koupali v Samsonově kašně. Dokonce se tato koupel prezentuje jako letos první, ačkoliv nedávno se - jistě rovněž pod dohledem kamer - koupali v kašně fotbalisté Dynama a slavili tak vítězství v první lize. Tuto zábavu mají při speciálních příležitostech v oblibě i volejbalisté Jihostroje, jak poukazují čtenáři. V čem je tedy rozdíl obou "koupaček"? To asi překvapí.

 

Mluvčí Městské policie České Budějovice Věra Školková o nedělním přestupku říká: "Muži se dopustili veřejného pohoršení, protože byli nazí a za to dostali pokutu. Samotné koupání v kašně není žádné protiprávní jednání, které by bylo upraveno například vyhláškou."

Tím se de facto říká, že sportovci unikli postihu, protože se nesvlékli do naha. Oblečení lidé se tedy mohou v kašně koupat? 

K tomu se vyjadřuje Jitka Kramářová, mluvčí společnosti Čevak, která kašnu spravuje: "Dnešní účel stavby Samsonovy kašny a jejího provozování je pouze estetický. Vstup do objektu, tedy i bazénu kašny, je možný je provozovatelem povolen pouze obsluze. Cizí osoby smí do objektu pouze s povolením od provozovatele a v doprovodu jeho zástupce. Kašna je jednou z hlavních dominant města a je památkově chráněným objektem."

Památku ovšem mohou poškodit oblečení koupači stejně jako naháči. O obou uvedených událostech si můžete přečíst v přiložených zprávách. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Komedie. Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi

  Vloženo 20.5.2019 19:16:29

 • Zdenda 

  Reagovat

   

  Na těch fotkách a videu tady dole lze další přestupce rozeznat jasně. Sice nebyly nahý ale poškozují památku že. To je teda fór

  Vloženo 20.5.2019 16:50:04

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace