Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Třídní koncert ZUŠ

  pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

  Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

 • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

  pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Proč stále zlobí výtah u podchodu na strakonickém nádraží?

Strakonické železniční nádraží. Ilustrační foto. , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Strakonické železniční nádraží. Ilustrační foto.     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 15.11.2018 08:20

STRAKONICE – Na redakci Týdeníku Strakonicko a portálu Jižní Čechy Teď se obrátila čtenářka s problémem, který zřejmě netrápí jen ji. Upozornila na to, že výtah u podchodu na strakonickém vlakovém nádraží, který vyváží lidi přímo k hřbitovu u svatého Václava, aniž by museli riskantně přeskakovat koleje, jezdí, jak se mu zachce. Dokonce si dala tu práci a vypsala dny, kdy byl a nebyl v provozu.

 

Podle jejích postřehů třeba dopoledne v provozu byl, odpoledne ne, večer ano, ráno ne. „Například 11. srpna odpoledne nejel a pak byl opraven až 3. září. Údajně vyhořela nějaká součástka. Je mi záhadou, jak je možné, že v jeden rok starém výtahu jsou pořád poruchy. Přitom ostatní výtahy k nástupištím fungují. Výpravčí mi sdělili, že poruchy vždy oznámí. Je mi 77 let a jezdím na kole na hřbitov a na zahradu. Bohužel kolo po schodech nevynesu," napsala čtenářka.

Mluvčí radnice Markéta Bučoková nám řekla, že lidé se se stejným problémem obracejí i na městský úřad, ale ten zasáhnout nemůže, protože vlakové nádraží není v jeho gesci. Oslovili jsme proto Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Tady je odpověď mluvčí Radky Pistoriusové: „O potížích s výtahem víme a řešíme je společně s výrobcem, protože výtah je ještě v záruce. Za potíže se omlouváme."

Před několika dny ve výtahu dokonce dva nešťastníci uvízli a volali na pomoc městskou policii. Vysvobozovat je nakonec nemusela, protože výtah se rozjel. Pro starší manželský pár to byl ale nepříjemný zážitek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace