Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Protivínský mladík trojnásobným olympijským vítězem

Jan Seidl se všemi olympijskými trofejemi. , Autor: Jan Seidl st.

Jan Seidl se všemi olympijskými trofejemi.     Autor: Jan Seidl st.

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 hostil od 19. do 24. ledna Karlovarský kraj. O pořadatelství 9. ročníku zimní verze se podělila města Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se zástupci krajských výběrů utkali také v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Celého klání se zúčastnilo bezmála dva tisíce mladých sportovních nadějí a jejich trenérů. Součástí jihočeské výpravy byl i čtrnáctiletý Jan Seidl z Protivína. Původním zaměřením cyklista v disciplíně BMX a hokejista se sice představil mezi mantinely, ale hokejku tentokrát nepotřeboval. Na ploše zimního stadionu se sice představil, ale tentokrát v rychlobruslení a lépe už dopadnout nemohl. Ve třech individuálních disciplínách se mu vždy soupeři v cíli dívali na záda a v závodě štafet skončil s družstvem Jihočeského kraje na druhém místě!

Kolikátá to byla tvoje olympiáda? V jaké věkové kategorii jsi závodil?
Pro mě to byla už druhá olympiáda dětí a mládeže a závodil jsem v kategorii starších žáků, tedy kluků narozených v roce 2005 až 2006.
Na minulé v Pardubickém kraji to nebyla žádná sláva. Chyběly rychlobruslařské zkušenosti, nebo kde byl problém?
Na minulou olympiádu jsem se nepřipravoval tak, jako na tuhle a také mi chybělo štěstí. Letos jsem zužitkoval své zkušenosti z Pardubického kraje a vyšlo to.
Letos už jsi lepších výsledků ani dosáhnout nemohl. I když, ještě jste jako družstvo mohli vyhrát štafetu? Jak vše na ledovém oválu probíhalo?
Každý závod probíhal způsobem rozjížďka, semifinále a finále, přičemž postupovali první dva a třetí na čas. Štafeta se jela na 16 kol a každý musel odjet aspoň jedno kolo. Můj spolujezdec z Jihočeského kraje onemocněl a já jsem za něj musel jet o tři kola navíc. Vůbec mi to nevadilo, ale nějaký hendikep jsme měli. Nakonec jsme ale zajeli dobrý čas a prohráli jsme jen o neuvěřitelných 17 setin sekundy.
Jak probíhala nominace na olympiádu? Kdo se o tobě dozvěděl, že bruslíš rychle?
Nominace pramenila už z mého minulého startu na ODM, kam mě nominoval hokejový trenér pan Vlček. Letos už jsem jel na kvalifikaci do Českých Budějovic sám.
Nominace do hokejového týmu Jihočeského kraje nepřišla? Kolikátý na olympiádě skočil?
Nominace na hokej přišla také, ale rozhodl jsem se jít na rychlobruslení, protože jsem usoudil, že se na hokeji nemusím prosadit a na rychlobruslení mám větší šanci k úspěchu. Jihočeský kraj skončil na olympiádě dvanáctý.
Kde teď hokej hraješ?
Momentálně hraju ligu starších žáků za HC Tábor.
Připravoval ses na rychlobruslení s nějakým trenérem?
Připravoval jsem se hlavně s tátou, který mi vytvořil bezvadné podmínky pro trénink. Zkontaktoval se s rychlobruslařským trenérem Petrem Novákem, který mu dal nějaké rady ohledně přípravy.
Když slavíš v tomto sportu takové úspěchy, neuvažuješ o tom, že bys pokračoval dál?
Jedny závody skoro nic neznamenají navíc s normálními hokejovými bruslemi, ale jako sport se mi to líbí a baví mě to, tak uvidím.
Hokejová sezona je sice v plném proudu, ale za chvíli skončí. Evidentně nedokážeš dlouho odpočívat a blíží se sezona BMX. Bude toto cyklistické odvětví dále tvou sportovní prioritou, nebo se zaměříš na něco jiného? Také jsem tě zahlédl v sedle koně...
Na koni jezdí jen moje sestra a já jsem to mockrát nezkoušel, ale na kole jezdím často. Letos se soustředím hlavně na hokejovou sezonu, na konci které jedu na měsíc do Kanady.
Jaká byla tvoje minulá sezona v BMX a co plánuješ a čeho chceš dosáhnout v té nové?
BMX sezona 2019 pro mě nebyla moc úspěšná a uvidím, jak se to vyvine do té příští.
Co děláš, když právě nejsi na nějakém sportovišti? Máš jiné zájmy kromě sportu?
Jsem na intru v Táboře, takže se musím i trochu učit. Ve škole mě docela baví angličtina.
Jak to jde ve škole a čím by ses chtěl v životě živit?
Chodím na gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře a zatím nemám s učením žádný problém. Po maturitě bych chtěl jít na nějakou vysokou školu, ale ještě nevím na jakou.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Protivínský super mladík Honzík Seidl 

    Reagovat

     

    Honzíku moc gratulujeme, děláš radost nejen rodičům,ale i nám všem. Jsi úžasný, máš náš obdiv. Díky. Děkujeme ti, že propaguješ ve světě naše město Protivín.

    Vloženo 19.2.2020 15:16:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace