Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Třídní koncert ZUŠ

    pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

    Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

  • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

    pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

První krůčky na ledě, první pády. Na Křemelce se konal Týden hokeje

Týden hokeje ve Strakonicích. , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Týden hokeje ve Strakonicích.     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Více než padesátka dětí se ve čtvrtek 24. ledna odpoledne postavila na ledové ploše zimního stadionu ve Strakonicích na brusle a udělala tak první krok k tomu, aby následně přičichla k hokeji. Hokejový klub pořádal nábor pro nejmenší zájemce v rámci celorepublikové akce Týden hokeje. Dětem se věnovali hráči a trenéři z jeho řad.

 

„Zaregistrovalo se 53 dětí, přišly ale i další jenom si zabruslit a podívat se. Je to více než loni, z čehož máme radost, a hodně dětí zde bylo poprvé. Kdyby polovina nebo i třetina z nich přišla na hokejový trénink, bylo by to velmi dobré," uvedl člen výboru HC Strakonice Miloslav Tuháček. Lákadlem byl určitě hokejový dres, který dostal každý účastník.

Akce byla určena pro děti od 4 do 8 let, ale zúčastnily se jí jak starší, tak i mladší. Některé už se po ledě proháněly samy a řada z nich i s hokejkou. „Letos jsme také navštívili školy a školky, kde jsme dětem ukázali dresy a přiblížili jim, o čem hokej je. Myslím, že to bylo velmi pozitivní," dodal Tuháček.

Kdo akci promeškal či nestihl, má i tak možnost svoji ratolest k hokeji přivést. „Zájemci se mohou ozvat nebo nás navštívit, každému dítěti se budeme rádi věnovat. V první řadě legenda strakonické školy bruslení pan Kubíček. Hokej je kolektivní sport, vítáme opravdu každého," konstatoval Miloslav Tuháček.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace