Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Prvního ročníku Boreckého běhu se zúčastnilo přes 60 závodníků

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Spolek Zdravá Planá uspořádal v neděli 26. června v zámeckém parku na Strkově v Plané nad Lužnicí první ročník veřejného běžeckého závodu Borecký běh, lesní běh nejen pro borce. Na 61 milovníků běžeckého sportu čekalo příjemné počasí a tři varianty délky tratě. Ve 14 hodin odstartoval dětský závod na 700 metrů kolem parku, v 15 hodin pak hlavní závod na 5 a 9 kilometrů. První tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaile a věcné ceny.

 

Absolutním vítězem hlavního závodu na 9 km se stal Karel Nerad v čase 34:17. Mezi ženami doběhla na 9 km jako první Jitka Dušková (44:08). V kratším závodu na 5 km zvítězil Martin Korous z E.ON Triathlon Teamu Tábor (20:46) a mezi ženami kralovala Šárka Koktavá (26:16).

Odpoledne zpestřil doprovodný program pro celou rodinu v podobě discgolfu. Návštěvníci se dozvěděli něco o jeho základech, historii, pravidlech a vyzkoušeli si soutěž v přesnosti hodu.

V dnešním Táborsku přineseme ohlasy některých závodníků. Co říkají na nový běžecký závod? Co přišlo kuriózní vítězi hlavního závodu na 9 km Karlu Neradovi? Kdo byl největším soupeřem Martina Korouse v běhu na 5 km? A co dalo na trati zabrat vítězce na 5 km Šárce Koktavé? Dočtete se také umístění na medailových pozicích ve všech kategoriích. Už dnes v Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace