Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Pyrotechnici vyjížděli během pár hodin k dvěma nálezům munice

PRACHATICE/TÁBOR – Dva případy nálezu munice řešili jihočeští policisté v neděli 16. února, a to v Prachaticích a v Táboře. K první události vyráželi v 15 hodin, kdy operační důstojník přijal na lince 158 oznámení od občana o nálezu možné munice u Feferského potůčku v Prachaticích. Muži zákona na místě zjistili, že se skutečně jedná o munici, místo zajistili a věc oznámili pyrotechnikům. „Ti po ohledání nálezu zjistili, že se jedná o funkční německý dělostřelecký granát, ráže 75 mm, pocházející z druhé světové války. Z místa ho odvezli k bezpečné likvidaci,“ doplnila policejní mluvčí Martina Joklová.

 

Druhý případ byl oznámen před osmou hodinou večer od občana z Tábora. Ten při výkopových pracích na pozemku v okrajové části města narazil na předmět, důvodně připomínající vojenskou munici. Práci tedy přerušil a událost oznámil. „Přivolaný policejní pyrotechnik v nálezu identifikoval protitankovou minu, naštěstí ale pouze cvičnou. Předmět odborně zajistil a převezl k následné likvidaci," upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace