Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Radní schválili žádosti o dotace pro dobrovolné hasiče v Branné

Ilustrační foto , Autor: Eva Výborná

Ilustrační foto     Autor: Eva Výborná

TŘEBOŇ - Radním města byly předloženy na jednání rady 9. ledna dva materiály se souhlasem s podáním žádosti o dotace Jihočeského kraje, které by byly pro dobrovolné hasiče z Branné, místní části Třeboně. „Potřeba podání žádostí byla probíraná i na jednání Bezpečností rady Třeboně. Vozidlo dobrovolných hasičů z Branné prošlo v prosinci minulého roku pravidelnou technickou prohlídkou a velitel jednotky byl upozorněný na blížící se nutnost výměny pneumatik.

 

Předpokládaná cena šesti kusů pneumatik na toto vozidlo se pohybuje okolo 87 tisíc korun. Dotace by nám pokryla 70 procent této částky a z rozpočtu města bychom tedy platili 26 tisíc korun," doplnil informaci starosta Jan Váňa.

Druhá žádost se týká výměny vrat požární zbrojnice v Branné. Budova zbrojnice byla v roce 2006 rozšířená o přístavbu garáže. „Vrata mají sekční otvírání na ruční ovládání. Další dvoje vrata jsou ve staré části zbrojnice a jsou dvoukřídlá, plechová a menší, tudíž je výjezd komplikovaný.

Proto bychom rádi stávající sekční vrata opatřili elektrickým pohonem, aby se před a po výjezdu sama zavírala a menší vrata bychom nechali rozšířit a zmodernizovali rovněž na sekční s elektrickým pohonem, aby jakýkoliv výjezd k zásahu byl rychlý a bez komplikací," dodal starosta Jan Váňa.

Předpokládané celkové výdaje jsou 190 tisíc korun, dotace by pokryla 130 tisíc korun a město by spolufinancovalo částkou 60 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace