Rekonstrukce táborského plaveckého stadionu dostala zelenou. Zaplavte si o Vánocích, bazén se brzy uzavře

Pro přestavbu za 104 miliony korun, což je cena z opakovaného výběrového řízení, bylo 22 zastupitelů. V dalším kroku 18 zastupitelů souhlasilo, aby rozpočtové opatření na uvolnění zbývajících 42 milionů udělali sami radní. Výhrady k tomu měl František Dědič z ODS. Vyčetl vedení města kdeco. Napřed to, že radní v září nepřistoupili na 99 milionovou cenu firmy Památky Tábor z první soutěže, protože v opakovaném výběrovém řízení se cena ještě zvedla. Vítězem zakázky je nyní sdružení Metrostavu a Památek Tábor. Starosta Jiří Fišer ale oponoval, že kdyby radní přistoupili na 99 milionů, přestože původní rozpočet podle projektu počítal se 67 miliony, tak by jim to opozice vyčítala taky. Cena se jim zdála vysoká, proto se soutěž opakovala. Bohužel ke snížení nedošlo.
Dědič pak připomněl, že navrhoval rekonstrukci bazénu už v roce 2002, ale neuspěl. „Dnes už je bazén skutečně v dezolátním stavu,“ připustil. Ladislav Šedivý z KSČM chtěl vědět, proč se cena oproti předpokladu tak zvedla. „Můžeme podle toho projektu vůbec stavět, když je cena úplně jinde?,“chtěl vědět. Radní Petr Havárnek (Tábor 2020) řekl, že projekt je v pořádku, v pořádku nebyl odhad rozpočtáře projekční firmy Šumavaplan, protože srovnávací posudek, který si město nechalo udělat, tyto práce odhadl na 120 milionů. Hlavní důvody jsou podle nezávislé rozpočtářky tři – stavební konjunktura na trhu, která nenutí firmy jít s cenami dolů, velký tlak města Tábora na rychlý počátek výstavby a tvrdé kritérium města, aby firma měla zkušenost konkrétně s tímto typem stavby.
Předpokládá se, že práce začnou už v lednu s částečným omezením provozu, bazén má být pro veřejnost zcela uzavřen od února. Dojde na obnovu šaten, zázemí a dětského bazénu. Rekonstrukce se plánuje do září příštího roku. V létě bude k dispozici venkovní areál. I v něm by pak v budoucnu měly přibýt další atrakce.
Diskuse k článku