Kdy a kam

 • 74. Baráčnický ples

  sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

 • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

  sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Renesanční umělec 21. století má osobitý styl

Štěpán Ondřich, Vojtěch Morava a Jan Hachran zahajují vernisáž , Autor: Eva Výborná - Jižní Čechy Teď

Štěpán Ondřich, Vojtěch Morava a Jan Hachran zahajují vernisáž     Autor: Eva Výborná - Jižní Čechy Teď

BECHYNĚ – Máte rádi secesi, duchovno a tradiční řemesla? To vše se snoubí v obrazech, které od úterý 5. února vystavují v Galerii 2 + 1 v Kulturním středisku města Bechyně. Malba v kombinaci s grafikou vyúsťuje v podání mladého výtvarníka v nový styl.

Jan Hachran o své tvorbě říká: „Inspirují mne Gustav Klimt, Alfons Mucha, secese, art-deco, symbolismus, chci navázat, ne se tím svazovat. Mám svůj vlastní styl - magický ornamentalismus. Technicky se jedná o sítotisk na zlatou fólii. Zlatá fólie je natažená na kartonu. Udělám kresbu, grafiku. Potom spolupracuji s tiskaři. Postupně ve vrstvách tisknou jednotlivé barvy. Kde žádnou nedají, prosvítá zlatý podklad."

Na výstavě je k vidění kolem 20 grafik z cyklu Historie a symboly. Jeden obraz se vymyká, je připravované kolekce o slovanských národech. Jan Hachran ho vytvořil k výročí 100 let založení Československa. Pak jsou zde zařazeny tři šátky s grafikou na téma Bohyně starověku. Protože mladý tvůrce se zajímá také o sklářskou tvorbu, vystavil zde sklářský objekt s názvem Hydra. Navrhl jej na zakázku, inspirovaný je opět secesí.

Výstava je jakýmsi prologem pro nové cesty kulturního projektu Umělecké galerie E-MOC-E. Projekt běží několik let. V roce 2018 do něj vstoupil jako člen poroty Vojtěch Morava. K Bechyni má určité vazby, a proto pro první výstavu projektu E-MOC-E v jižních Čechách zvolil bechyňskou Galerii 2 + 1. Výstava v kulturním středisku bude k vidění do 28. února.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Úžasná návštěvnost... :D :D :D
  Velký umělec... :D :D :D
  komedie.

  Vloženo 6.2.2019 18:52:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Že se tam těch 10 lidí nebálo, vždyť venku už byla tma.

  Vloženo 6.2.2019 11:53:08

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace