banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Renesanční umělec 21. století má osobitý styl

Štěpán Ondřich, Vojtěch Morava a Jan Hachran zahajují vernisáž , Autor: Eva Výborná - Jižní Čechy Teď

Štěpán Ondřich, Vojtěch Morava a Jan Hachran zahajují vernisáž     Autor: Eva Výborná - Jižní Čechy Teď

BECHYNĚ – Máte rádi secesi, duchovno a tradiční řemesla? To vše se snoubí v obrazech, které od úterý 5. února vystavují v Galerii 2 + 1 v Kulturním středisku města Bechyně. Malba v kombinaci s grafikou vyúsťuje v podání mladého výtvarníka v nový styl.

Jan Hachran o své tvorbě říká: „Inspirují mne Gustav Klimt, Alfons Mucha, secese, art-deco, symbolismus, chci navázat, ne se tím svazovat. Mám svůj vlastní styl - magický ornamentalismus. Technicky se jedná o sítotisk na zlatou fólii. Zlatá fólie je natažená na kartonu. Udělám kresbu, grafiku. Potom spolupracuji s tiskaři. Postupně ve vrstvách tisknou jednotlivé barvy. Kde žádnou nedají, prosvítá zlatý podklad."

Na výstavě je k vidění kolem 20 grafik z cyklu Historie a symboly. Jeden obraz se vymyká, je připravované kolekce o slovanských národech. Jan Hachran ho vytvořil k výročí 100 let založení Československa. Pak jsou zde zařazeny tři šátky s grafikou na téma Bohyně starověku. Protože mladý tvůrce se zajímá také o sklářskou tvorbu, vystavil zde sklářský objekt s názvem Hydra. Navrhl jej na zakázku, inspirovaný je opět secesí.

Výstava je jakýmsi prologem pro nové cesty kulturního projektu Umělecké galerie E-MOC-E. Projekt běží několik let. V roce 2018 do něj vstoupil jako člen poroty Vojtěch Morava. K Bechyni má určité vazby, a proto pro první výstavu projektu E-MOC-E v jižních Čechách zvolil bechyňskou Galerii 2 + 1. Výstava v kulturním středisku bude k vidění do 28. února.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Úžasná návštěvnost... :D :D :D
  Velký umělec... :D :D :D
  komedie.

  Vloženo 6.2.2019 18:52:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Že se tam těch 10 lidí nebálo, vždyť venku už byla tma.

  Vloženo 6.2.2019 11:53:08

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace