Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Richard Nejezchleb je v Motoru spokojen. Proti Litvínovu by ale svému týmu v baráži nepomohl

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Do kádru hokejistů Českých Budějovic dorazil začátkem ledna z extraligového Litvínova. Od začátku bavil fanoušky v Budvar aréně svou šikovností, ale góly nepřicházely. Třiadvacetiletý útočník Richard Nejezchleb se prosadil až při středeční demolici poslední Kadaně (8:1). A hned dvakrát. „Přiznám se, že když mi to tam delší dobu nepadá, tak nad tím trošku přemýšlím. Ale vždycky se snažím být platný pro mužstvo. Když zrovna nemám střeleckou formu, snažím se hlavně plnit pokyny trenérů,“ řekl Richard Nejezchleb – v budějovické kabině přezdívaný „rohlík“. Mimo to také prozradil, že pokud by s Motorem postoupil do baráže o extraligu, nemohl by kvůli dodatku ve smlouvě nastoupit do zápasů proti Litvínovu, který je jakožto nejhorší tým nejvyšší soutěže dost pravděpodobným účastníkem prolínací soutěže.


Po výbuchu v Prostějově, kde jste prohráli vysoko 2:7, se vám asi zápas proti relativně lehčímu soupeři hodil, je to tak?
Rozhodně, ale snažili jsme se to neřešit, protože s Kadaní pro nás prostě byla výhra povinností. S výsledkem jsme spokojeni, s předvedenou hrou už tolik ne.

Kde byste hledal rezervy?
Občas jsme měli ve hře momenty, kde jsme se propadli na úroveň Kadaně. Když se přizpůsobíte, hra nevypadá hezky. V podobných zápasech se musíme soustředit sami na sebe, hrát pořád svůj hokej, abychom nic nepodcenili. Takoví soupeři k tomu trochu svádí.

Pomohly vám ale celkem rychlé branky...
Určitě, když těmto soupeřům hned v první třetině ukážete, že si odtud body neodvezou, tak už se trochu zatáhnou a zápas je pro nás snazší. Naopak jsme měli i utkání, ve kterých hostům ze začátku něco dovolíme, a to je pak těžší. Logicky vycítí šanci a koušou víc a víc.

Úvodní branka utkání byla zároveň vaší premiérovou trefou za Motor. Cítil jste se pak na ledě lépe?
Hned po vstřelené brance ano, pár střídání se mi hrálo dobře. Ale tím, jak pak vypadala hra – byla to spíš taková plácaná – to šlo zase dolů. Ale máme tři body, nebudeme si stěžovat.

Zápas jste uzavřel ještě gólem na 8:1, to už byla trošku exhibice, co říkáte?
Musím říct, že já dneska se svými góly moc práce neměl. V obou případech mě parádně našel Vampi (Petr Vampola – poznámka). V podstatě jsem puky jen zametal do brány, takže bych tomu žádnou velkou váhu nepřikládal.

V Českých Budějovicích jste necelý měsíc, jak se vám zatím na jihu Čech líbí?
Zatím je to tu super! Všichni od trenérů až po kluky z týmu jsou ke mně milí, nemám si na co stěžovat. Moc se mi tu líbí.

Váš bývalý klub Litvínov se v extralize hodně trápí. Pokud by Motor postoupil do baráže, byly by pro vás vzájemné bitvy v prolínací soutěži pikantní?
Bohužel bych do nich nemohl nastoupit. Litvínov si dal klauzuli do přestupové smlouvy, že pokud se týmy potkají v baráži, nemohu proti nim nastoupit. Hrál bych tedy jen zápasy proti zbylým soupeřům, ale proti Litvínovu bych trenérům ve všech čtyřech chyběl.

A na závěr jedna odlehčující otázka. Jaromír Jágr se chystá do WSM Ligy v dresu Kladna. Jak byste prožíval vzájemný zápas?
Snažil bych se to brát úplně stejně jako každý jiný. Pořád se hraje o tři body a my chceme porazit každého, na tom by se nic neměnilo. I příprava na utkání a samotná hra by byla pořád stejná. Ale samozřejmě nepopírám, že by bylo hezké si proti němu zahrát.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace