Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Rok Pajič po výhře nad Kladnem: Věřím, že ještě půjdeme nahoru

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vstřelil třetí gól Motoru. Slovinský šikula Rok Pajič si ve 32. minutě, krátce po zahájení přesilové hry domácích, počíhal na dorážku před kladenskou brankou a svou střelou do odkryté svatyně zvýšil už na 3:0. „Patrik Marcel od modré výborně vystřelil do betonu, já už jsem si jen počkal na vyražený puk a dorazil ho do brány. Minule s Pardubicemi jsem byl u několika šancí, které jsem nedal, to člověku nepřidá, takže jsem rád, že mi to tam dneska padlo. Člověk si potřebuje hned v přípravě zvednout sebevědomí,“ říká Pajič, který nastoupil na centru třetí útočné formace po boku křídel Vlastimila Dostálka a Martina Heřmana.


Nastoupili jste poprvé v přípravě proti prvoligovému soupeři, jak byste utkání zhodnotil?

Vyhráli jsme 3:1, což je pěkné. Chtěli jsme zvítězit, povedlo se to, ale v přípravě bychom se na výsledky ještě tolik koukat neměli. Důležitá je hra, ve které byla i dneska spousta mezer. Jsme nějaké tři týdny na ledě, chce to čas. Věřím, že ještě půjdeme nahoru. Není to o tom, že uděláte přípravu a máte vystaráno. Pilovat hru a makat na detailech je potřeba po celou sezonu, abychom byli připraveni na její vrchol.

Byl to velký rozdíl oproti předchozím utkáním proti extraligovým soupeřům?

Řekl bych, že rozdíl byl asi v proměňování šancí, Kladno mělo dost příležitostí, které by možná extraligoví hráči proměnili. Jinak asi ne, bylo to podobné. My ale chceme vyhrát každý zápas, je jedno, proti komu hrajeme.

Formace se pomalu dávají dohromady. Myslíte, že už si tým sedá?

To je spíš otázka na trenéry. Těch zásahů bylo po minulé sezoně opravdu hodně. Když někoho člověk zná z minulého roku, tak se mu s ním hraje vždycky líp, to je jasné, ale myslím, že tady není žádný problém. Všichni jsme dost komunikativní, abychom si s novými hráči sedli, a abychom si řekli, co od sebe můžeme očekávat. Hokej už je takový, hráči se hodně střídají – jednou jsou tady a druhý den mohou být jinde. Jsme profíci, s tím si musíme poradit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace