Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Schválí zastupitelé v Písku uzavření bazénu na celé léto?

PÍSEK – Už v příštím týdnu, ve čtvrtek 30. ledna, budou zastupitelé v Písku rozhodovat o tom, jakým způsobem bude opravován stávající plavecký bazén. Pokud občané chtějí rozhodování svých volených zástupců ovlivnit, mají právě teď poslední možnost.

 

Městské služby se původně řídily rozhodnutím zastupitelstva z února 2013, podle něhož byl harmonogram prací navržen tak, aby byl už v létě letošního roku opravený venkovní padesátimetrový bazén a aby nedošlo k uzavření bazénu, tak jak to bylo ustavené referendem z ledna 2013.

Na realizaci oprav bylo odhadováno 23 milionů korun, zastupitelé však v prosinci 2013 při schvalování rozpočtu stanovili částku na opravy ve výši 12 milionů korun. A nastal problém. Tento rozpočet neumožňuje splnit plánovaný harmonogram prací.

Příští týden se tedy bude jednat o pokrytí oprav Plaveckého stadionu v Písku. Místostarosta Vojtěch Bubník a jednatel Městských služeb Písek Josef Hrádek navrhují tři možné varianty řešení. | Předpokládají ale navýšení finančních prostředků nebo posunutí termínů oprav.

Také existuje riziko, že bude bazén uzavřen.

Podrobnější informace o jednotlivých variantách řešení situace kolem Plaveckého bazénu v Písku a komentáře odborníků najdete v aktuálním tištěném vydání Týdeníku Písecké postřehy.

Zdenka Jelenová

 

 

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace