Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Servis na milevských elektrokolech musí klient uhradit

MILEVSKO - Od letošního jara si mohou obyvatelé Milevska i návštěvníci půjčit v milevském infocentru elektrokolo. K dispozici jich je celkem osm a půjčují se až na tři dny. Zapůjčení je bezplatné, klient ale skládá kauci 1000 korun, z níž se strhnou náklady, pokud vrátí kolo silně znečištěné nebo poškozené. "Zdeněk Klásek, který se nám o servis kol stará, vypracoval sazebník nejběžnějších závad a pokud klient kolo s takovou závadou vrátí, odečteme mu částku z kauce," říká Vít Kratochvíl, který řídí společnost Milevský kraj, provozující infocentrum a půjčovnu.


Na posledním zasedání rada města musela dořešit, co s vybranými částkami. Podle rozhodnutí rady se stávají příjmem města, které Zdeňku Kláskovi platí za servis. "Už jsme v několika případech určité částky z kauce strhávali. Bylo to za silné znečištěné, jednou tam byla píchlá duše," vysvětlil Vít Kratochvíl, proč se radní museli touto věcí zabývat.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pavla 

  Reagovat

   

  To je s prominutím hovadina, závada se někdy prostě projeví a nemusi za ní mít odpovědnost ten chudák, který si to kolo zrovna vypůjčí, už z toho důvodu bych si to kolo nepůjčila.

  Vloženo 10.9.2019 10:24:16

 • pan Podivný 

  Reagovat

   

  Podivné to konání pana Krále koordinátora ŽM. Kola zakoupena z dotací, údržbu hradí z obecní pokladny a půjčování zdarma. Pan Klásek je umývá, zřejmě v myčce u Tomegasu, jinak si zadělává na průšvih. Koordinátor Král, který vládne milevským dotacím vede SMM za pouhých 16000,- Kč měsíčně, asi ho netřeba na službách. Jen jsem zvědavý, kdo za tyto peníze v budoucnu služby povede.

  Vloženo 7.9.2019 11:40:36

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takový malý komunismus v Milevsku, ale to asi nikoho nepřekvapuje že?

  Vloženo 7.9.2019 07:38:13

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace