Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Unicorn Group

  pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

  Koncert.

 • Novoroční koncert

  pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Setkání rodáků s otevřením venkovského muzea

PŘEDSLAVICE – Historicky první setkání rodáků, pamětníků a přátel obcí Předslavice, Marčovice, Všechlapy a Kakovice proběhlo v sobotu 11. června v odpoledních hodinách. V rámci setkání bylo také slavnostně otevřené Muzeum venkovského života s vernisáží obrazů Valentina Horby.

Podle ohlasů návštěvníků se muzeum zalíbilo také učitelkám, které si již domlouvaly s provozovatelem muzea Václavem Jungwirtem návštěvu školních dětí. V budoucnu chce provozovatel na statku, kde muzeum vzniklo pořádat akce zaměřené na selský život, hospodaření na statku a výrobu produktů tradičním postupem. Do prostředí muzea byla zakomponována výstava obrazů malíře Valentina Horby, který svou tvorbu zaměřuje na jihočeskou vesnici. Na jeho obrazech naleznete selská stavení, jihočeské baroko, přírodu, kostely a kapličky. Rodákům pak k jejich prvnímu srazu zahráli harmonikáři a nechyběly zde tradiční jihočeské pochutiny. V místní sokolovně probíhala k této příležitosti výstava fotografií ze života v obcích.

-pm-  

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • ?? 

  Reagovat

   

  Úlehle nepatří již pod Předslavice??? Děkuji

  Vloženo 15.6.2016 11:07:25

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace