Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kambodža

  Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

  Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

 • Třídní koncert ZUŠ

  Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

  Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Sezimovo Ústí dává dar 4000 korun lidem, kteří se ujmou nalezeného psa

AKTUALIZOVÁNO - 21.4.2018 23:59

SEZIMOVO ÚSTÍ - Zajímavý pokus o to, aby nalezení psi nekončili v útulku a město minimalizovalo náklady na útulkovou péči, zkoušejí v Sezimově Ústí. O nalezené zvíře se musí podle zákona postarat obec. V Sezimově Ústí proto vymysleli pravidla, podle nichž mohou obyvatelé převzetím nalezeného psa získat kamaráda a ještě finanční příspěvek od města.

O opuštěné psy či kočky by se mnohdy byli ochotni starat důchodci, ale obávají se vysokých nákladů na krmení nebo veterinární péči o zvíře. Město Sezimovo Ústí proto poskytuje občanům města, kteří adoptují nalezeného psa, příspěvek 4000 korun. 

Nalezené zvíře je zprvu umístěno do útulku a pět dní se čeká, zda se o něj nepřihlásí majitel. Město nálezy aktivně inzeruje. Po pěti dnech již může zvíře svěřit zájemci, který je ochoten se o něj starat. Další dva měsíce se ale stále ještě může ozvat původní majitel. Teprve po dvou měsících se pes stává majetkem nového pána. 

První část příspěvku města ve výši 2000 korun obdrží ten, kdo se pejska ujal, už po měsíci, druhou polovinu příspěvku pak po šesti měsících prokazatelně dobré péče o nalezeného psa. 

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 • dana 

  Reagovat

   

  Já bych neviděla svět tak negativně (i když to samozřejmě nelze vyloučit). Znám penzisty, kteří by psa nebo kočku chtěli a opravdu je limituje to, že mají obavy, že to finančně neutáhnou. Třeba to má město nějak posichrované, že by se musely peníze vrátit, kdyby někdo vracel stejné zvíře.

  Vloženo 21.4.2018 07:43:39

 • Adéla 

  Reagovat

   

  nemyslím si že by to byl dobrý nápad, za pár měsíců ho bud vrátí nebo někde nechají :( bohužel i pro pár korun lidi udělají cokoli

  Vloženo 21.4.2018 07:34:04

« Novější příspěvky |  1 2 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace