Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Šíleně smutná princezna se vrací do místa svého vzniku - do Blatné

BLATNÁ - Muzejní noc v Blatné se uskuteční v pátek 8. června a bude filmová! Městské muzeum otevře v 17 hodin výstavu s názvem Kamera, klapka, jedém..!, která připomene filmy, natočené v kulisách zámku Blatná, na tvrzi v nedalekých Buzicích i na dalších místech Blatenska. A že jich nebylo málo - Šíleně smutná princezna, Bílá paní, Čest a sláva, Na startu je delfín, také poslední díl husitské trilogie Proti všem nebo pohádka Princezna ze mlejna.

Jelikož mnozí Blatenští účinkovali při vzniku těchto filmů v komparsech, určitě rádi uvidí snímky z natáčení, přečtou si vzpomínky pamětníků a také informace o osudech tvůrců těchto filmů. Návštěvníci výstavy, která v muzeu potrvá do 26. srpna a bude určitě jedním z magnetů pro letní návštěvníky města, se také mohou seznámit s filmařskou technikou, nahlédnout do promítací kabiny, poznají jednotlivé fáze práce filmařů.

V pátek od 17.30 do 21.30 bude probíhat v ulicích Blatné hra Po stopách filmu, se startem právě na Muzejní noci, a od 21.30 program završí promítání filmu Šileně smutná princezna v improvizovaném letním kině u Kaplanky.

Chybět nebudou tvořivé dílny a samozřejmě dobré občerstvení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace