Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Unicorn Group

  pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

  Koncert.

 • Novoroční koncert

  pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Škola na sídlišti v Milevsku žila vánočním jarmarkem

MILEVSKO - Druhá základní škola v Milevsku pořádala již šestý ročník vánočního jarmarku. Letošní ročník měl ale jednu mimořádnou zajímavost. Křtil se na něm totiž kalendář, který vznikl z obrázků školních dětí z loňské výstavy a soutěže na téma Krásy jižních Čech. Vlastně jsou kalendáře dva - jeden nástěnný s dvanácti obrázky a jeden stolní, kde se jich uplatnilo 53. O tom, které to budou, hlasovali návštěvníci výstavy v domě kultury. Za nápadem s výstavou a kalendářem stojí učitelka Lenka Lešňovská s kolegyněmi.

 

Jarmark nabízel spoustu vánočních výrobků a dekorací. Ve třídách probíhaly vánoční dílničky nebo si rodiče i děti mohli vyzkoušet atraktivní fyzikální či chemické pokusy.

„Každý rok zkoušíme vymyslet něco nového, letos to byl nejen kalendář, ale také kapři, které přivezla rybářská škola. A lesnická škola z Písku přijela se živým sokolem. Máme tu také připravenou třídu myslivosti, kde si děti mohou vyzkoušet tvořit ze dřeva, i to je letošní novinka. Mimo jiné se tu vedle našeho školního sboru poprvé předvedou talentovaní muzikanti ze základní umělecké školy," prozradila jedna ze zakladatelek této vánoční tradice, učitelka Lucie Kosobudová. A co dodal ředitel Michal Divíšek? "Je to moc příjemné setkání s rodiči nebo prarodiči našich žáků, bývalými žáky této školy i dalšími lidmi z města. Určitě příjemnější než při třídních schůzkách," žertoval ředitel.

Návštěvníci, kteří prošli školu, kde se snad v každém koutě něco dělo, nakonec většinou skončili ve školní jídelně. Tam pro ně kuchařky připravily občerstvení - na 500 chlebíčků, 400 perníků s čokoládou, čaj, džus a uvařily i kávičku. 

Ke křtu kalendáře i jarmarku se ještě vrátí ve středu Milevské noviny. 

 

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Janka 

  Reagovat

   

  Vždy krásná akce. Jezdíme z Bernartic a škoda že u nás je školní jarmark spíše k pláči bez koled ve školní jídelně a ještě musí být v době třídních aby vůbec někdo přišel. Ostatní školy mají krásné jarmarky tak navštěvujeme ty okolní.

  Vloženo 13.12.2019 13:31:15

 • Marie 

  Reagovat

   

  Bylo to moc pěkné, skvělá atmosféra. Výrobky nádherné. Šikovné děti. Patří všem poděkování.

  Vloženo 13.12.2019 12:19:57

 • Veronika 

  Reagovat

   

  Moc hezký nápad s kalendářem, těšíme se s čím přijde paní učitelka Lešňovská příště. Držíme palečky ať má stále nové nápady a prostor k jejich realizaci.

  Vloženo 13.12.2019 11:13:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace