Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Slavnostní otevření plastového hřiště bylo oslavou lidského porozumění a sportu

PÍSEK - HC Švantlův Dvůr Písek je dalším hokejbalovým klubem, který se může pyšnit plastovým povrchem svého hřiště. Jeho uvedení do provozu pokřtilo utkání nejmenších píseckých hokejbalistů proti výběru Jihočeského kraje a pak následovala exhibice borců, kteří se v Písku na jenom hřišti ještě nikdy nesešli. Hvězdný tým složený z ligových a extraligových hokejistů s reprezentačním gólmanem Jakubem Kovářem, který však místo v brance přenechal jiným, doplněný fotbalisty Janem Zušťákem, Štěpánem Korešem, basketbalistou Miroslavem Janovským, interligovou házenkářkou Nikolou Kozákovou a některými politiky a podnikateli, nastoupil proti hokejbalovým legendám. A zaplněná písecká Orange aréna se dobře bavila.

Velkolepá akce, kterých v Písku během roku k vidění moc není, nebyla zaměřena jenom sportovně, ale měla hluboký humanitární podtext.       

 

Během celého zdařilého dne probíhala finanční sbírka a na závěr se uskutečnila dražba sportovních součástí, věnovaných hvězdnými aktéry. Celkem byla vybrána částka 46 785 Kč, ta bude předána Kateřině Bajerové, která je postižena souběhem syndromů LHON a MELAS. Spolu s darem firmy, která instalovala plastový povrch a dalšími finančními příspěvky, pomohla většina přítomných dobré věci částkou bezmála sto tisíc korun.  

 

Aby bylo pro sportovní statistiky učiněno za dost, utkání skončilo nerozhodným výsledkem 5:5 a rozhodující samostatné nájezdy se staly kořistí hokejbalových legend. S jednou z nich, která už chtěla po letošní sezoně s kariérou končit a kvůli novému povrchu si aktivní sportovní život ještě prodlouží, si můžete přečíst krátký rozhovor ve středečních Píseckých postřezích.   

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace