Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Sluneční brýle, opalovací krémy a krátká trička součástí lyžařské výbavy

Nádherné počasí, upravené sjezdovky. Spokojenost návštěvníků Hochfichtu (na fotografii na vrcholu Hraničník) je opravdu velká.

Nádherné počasí, upravené sjezdovky. Spokojenost návštěvníků Hochfichtu (na fotografii na vrcholu Hraničník) je opravdu velká.

Již několik dní trvající nádherné slunečné počasí na rakouské straně Šumavy nedaleko lipenského jezera denně láká na Hochficht a Sternstein stovky českých lyžařů. Ti si i přes vrcholící jarní prázdniny pochvalují kvalitu sjezdových tratí, které jsou po ránu a dopoledne ve výborném stavu a lehce umrzlé. Odpoledne vítězí relaxace na lehátku v krátkém tričku a chytání bronzu na horském slunci. Obdobné počasí má (kromě pátku) pokračovat i v nadcházejících dnech.

Hochficht

Sjezdovky na šumavském Hochfichtu nedaleko Lipna jsou díky nočním mrazíkům po ránu ve výborném stavu a skvěle upravené v celkové délce 21 km. Leží na nich kolem 140 cm sněhu, a i přes vrcholící jarní hornorakouské prázdniny zde čekací doby u lanovek dosahují maximálně 10 minut.

„Letos jsme si koupili sezónní skipas a na Hochfichtu lyžujeme minimálně jednou týdně. Dopoledne nemá lyžování chybu, odpoledne už jsou sjezdovky trochu rozbité, ale zase se na slunci krásně opálíme. Také nás příjemně překvapilo, že fronty u lanovek jsou o poznání menší než během vánočních svátků", řekla Eva Svobodová z Českých Budějovic.

Na Hochfichtu jsou v provozu jsou všechny lanovky a speciálně pro rodiny s dětmi jsou otevřeny i zábavné dráhy s obřími vlnami, klopenými zatáčkami a tunelem. Pro běžkaře je na Schönebenu upraveno 64 km běžeckých tratí. Na Hochfichtu se lyžuje každý den od 8:30 do 16:00 a na pokladně i v restauracích se domluvíte česky. Děti do 10 let lyžují jen za 3 €/den a mládež do 19 let za dětské ceny.

Kdo na Hochfichtu ve všední dny předloží turistického průvodce Grenzgenial a koupí si najednou čtyři 1denní skipasy, ušetří 15 €.

Sternstein

Sluneční brýle a opalovací krém patří i tady už několik dní do běžné lyžařské výbavy. Lidé si současné počasí vyloženě užívají a víc, než lyžování se věnují opalování na horském slunci.

Jelikož v noci mrzne, jsou sjezdovky jsou po nočním rolbování během dopoledne ve velmi dobrém stavu. Otevřeny jsou všechny sjezdovky, v provozu je pohodlná kabinková lanovka kombinovaná se 6sedačkami + pojízdné pásy v dětském parku.

Od příštího týdne (25.2.) opět platí ve dnech Po – Čt akce 1+1 skipas zdarma s turistickým průvodcem/mobilní aplikací Grenzgenial, díky které dvojice lyžařů ušetří 30 €. V lyžařské škole je možné rezervovat výuku v českém jazyce a česky se domluvíte také v restauraci pod sjezdovkou! Pro běžkaře je upraveno 12 km stop okolo Sternsteinu. Vstup je zdarma.

Běžecké tratě Lipensko

Na Frymburských loukách za fotbalovým hřištěm je upraven 15 km stop pro klasický styl i bruslení. Stav stop je stále velmi dobrý, ale vzhledem k předchozím slunečným dnům s vysokými teplotami se na některých místech už začíná objevovat tráva či nečistoty.

Stopy jsou po ránu rychlé a umrzlé, proto dávejte při sjezdech pozor. Běžecké tratě jsou dále v provozu okolo Alpské vyhlídky, Černé v Pošumaví, Horní Plané, Nové Pece a Stožce. Běžkovat je možné i na zamrzlém Lipně, kde jsou stopy prošlápnuté od běžkařů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace