Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Služby Města doplatily na složku Živé Milevsko. Bude kvůli tomu horké jednání

MILEVSKO - Daňové přiznání Služeb Města Milevska za rok 2018 vyneslo na světlo nepříjemnou skutečnost, která se stala horkým bramborem, nad nímž teď zasednou politici. Organizační složka Živé Milevsko, fungující při Službách Města, vygenerovala za minulý rok ztrátu, kterou si ale společnost Služby Města nemohla dát do daňově uznatelných nákladů, neboť činnost tohoto střediska s předmětem podnikání Služeb nesouvisí. Daň pak musela být podle pokynů daňové poradkyně Evy Fořtové uhrazena i z těchto neuznatelných nákladů. Ztráta střediska Živé Milevsko navýšila základ pro výpočet daně z příjmů o víc než 724 tisíc korun a Služby Města Milevska tak kvůli tomu byly zatíženy o 137 tisíc vyšší daní. Živé Milevsko bylo založeno především kvůli rozvoji Smart projektů.

 

To se stalo v červenci i předmětem jednání dozorčí rady, jejímž předsedou byl zvolen Martin Husa. Na dozorčí radě ale vznikl záhy po začátku jednání konflikt s jednatelem Služeb a koordinátorem Živého Milevska Vítem Králem a ten z jednání dozorčí rady odešel. Přestože se všichni zainteresovaní začali písemně vzájemně zavazovat, že problémy, které ze společné existence Živého Milevska a Služeb Města pod jednou střechou vznikly, jsou interní záležitostí, určenou jen pro uši radních města, dozorčí rady Služeb a jejich managementu, brzy se vše po Milevsko rozkřiklo. Koordinátor Živého Milevska Vít Král se k věci zatím vyjadřovat nechce, odkázal na to, že v září se nad celou záležitostí sejde na společném jednání dozorčí rada a rada města v pozici valné hromady Služeb Města Milevska.

Rada města na nepříjemné zjištění z daňového přiznání své městské komunální společnosti zareagovala tím, že oficiálně zřídila samostatné středisko Živé Milevsko, aby jeho náklady a příjmy tak již byly napříště zřetelné.

 

 

Diskuse k článku - 69 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 • SMM 

  Reagovat

   

  Navrhuji pro komunistu Beneše pamětní medaili a aby už šel do .........

  Vloženo 3.9.2019 11:47:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Třeba kontrola zjistí, jak si jistý šéf tankuje firemní naftu do soukromého vozu s velkým volantem. To se to pak debuziruje s cestaky na SMM i ZM za jednu cestu a dálniční známkou zaplacenou z města.

  Vloženo 31.8.2019 08:52:02

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   On si tu dálniční známku z dotace pro Živé Milevsko, kterou má v seznamu výdajů na webu, dal na soukromý vůz?
   To si děláte srandu ne? Ale pak by to vysvětlovalo ty cesťáky, příspěvky na dopravu a mnoho dalšího.
   Pro pana Krále je Milevsko dojná kráva jak se zdá.

   Vloženo 31.8.2019 11:30:08

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Kdesi jsem četla, že panu královi se v Milevsku líbí ,..,.....

    Vloženo 31.8.2019 12:01:17

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Jo. Proto třískl na dozorčí radě dveřma se slovy, že už ho Milevsko s...

     Vloženo 31.8.2019 15:33:09

     • Kronikář 

      Reagovat

       

      Co se divíte on je velká kapacita. A pán starosta Radosta povídal, že v dukelský vznikne velký podnikatelský park s desítkami pracovních míst. A měli to dokonce i krásně namalované. Jen ten "hloupý" Doubek, který je nyní na MF velké zvíře přes vodu a hodně toho zná, kterého "chytrý" starosta Ivan Radostu vyhnal z vodárenské společnosti, kde Doubek zastupoval město a posadil tam sám sebe povídal, že tomu nevěří. A nakonec měl pravdu. Živé Milevsko chrlí studie, město Milevsko na to doplácí koordinátoři živého Milevska a firmy které studie produkují si mnou ruce. Zůstaly opět jen nesplněné sliby a lži Ivana Radostu.

      Vloženo 31.8.2019 18:30:36

 • Lelíček ve službách Scherloka Holmese 

  Reagovat

   

  Zdá se, že v tom Milevsku je opravdu chaos, tam kdyby někdo přišel na kontrolu asi by jim tam bylo seksakramecky horko. Přímo nesnesitelně.

  Vloženo 30.8.2019 10:27:29

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Co na tohle poví jednotliví milevští zastupitelové , ,,???

  Vloženo 30.8.2019 10:20:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nikdo se jich neptá, služby řídí valná hromada, tedy rada města a tam vladne pevnou rukou Radosta.

   Vloženo 30.8.2019 15:36:02

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Proč už v Živím Milevsku neprobíhá kontrola jak ze strany státu, tak ze strany města? K čemu mají na městě Kontrolní výbor. Ten je ustaven ze zákona.

  Vloženo 30.8.2019 10:18:27

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kontrolní výbor má v úkolech kontrolu ŽIVÉHO Milevska, tedy se dočkáme.

   Vloženo 30.8.2019 15:37:27

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace