Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Služby Města doplatily na složku Živé Milevsko. Bude kvůli tomu horké jednání

MILEVSKO - Daňové přiznání Služeb Města Milevska za rok 2018 vyneslo na světlo nepříjemnou skutečnost, která se stala horkým bramborem, nad nímž teď zasednou politici. Organizační složka Živé Milevsko, fungující při Službách Města, vygenerovala za minulý rok ztrátu, kterou si ale společnost Služby Města nemohla dát do daňově uznatelných nákladů, neboť činnost tohoto střediska s předmětem podnikání Služeb nesouvisí. Daň pak musela být podle pokynů daňové poradkyně Evy Fořtové uhrazena i z těchto neuznatelných nákladů. Ztráta střediska Živé Milevsko navýšila základ pro výpočet daně z příjmů o víc než 724 tisíc korun a Služby Města Milevska tak kvůli tomu byly zatíženy o 137 tisíc vyšší daní. Živé Milevsko bylo založeno především kvůli rozvoji Smart projektů.

 

To se stalo v červenci i předmětem jednání dozorčí rady, jejímž předsedou byl zvolen Martin Husa. Na dozorčí radě ale vznikl záhy po začátku jednání konflikt s jednatelem Služeb a koordinátorem Živého Milevska Vítem Králem a ten z jednání dozorčí rady odešel. Přestože se všichni zainteresovaní začali písemně vzájemně zavazovat, že problémy, které ze společné existence Živého Milevska a Služeb Města pod jednou střechou vznikly, jsou interní záležitostí, určenou jen pro uši radních města, dozorčí rady Služeb a jejich managementu, brzy se vše po Milevsko rozkřiklo. Koordinátor Živého Milevska Vít Král se k věci zatím vyjadřovat nechce, odkázal na to, že v září se nad celou záležitostí sejde na společném jednání dozorčí rada a rada města v pozici valné hromady Služeb Města Milevska.

Rada města na nepříjemné zjištění z daňového přiznání své městské komunální společnosti zareagovala tím, že oficiálně zřídila samostatné středisko Živé Milevsko, aby jeho náklady a příjmy tak již byly napříště zřetelné.

 

 

Diskuse k článku - 69 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • mojmír 

  Reagovat

   

  "...jen pro uši radních města ?" Kam jsme to s demokracií po 30-ti létech vlastně dospěli? A co ještě dalšího nemají občané slyšet ?
  Toto je totiž také trvale nebezpečná filozofie hlavních představitelů Jihočechů 2012 nejen v Milevsku, ale také v Kovářově a v JK.

  Vloženo 29.8.2019 15:25:12

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Co si v Milevsku zvolili to mají.

   Vloženo 29.8.2019 15:40:04

   • mojmír 

    Reagovat

     

    To zajisté ano. Ale morální škody jsou obrovské. "Demokratická kultura" se utváří každým, každý den a na každém místě. A hlavně se předává do budocna.
    A také stále prostě platí, že "ryba smrdí od hlavy". Tak se nebudu opakovat, kde je v naší oblasti "zakopaný pes".

    Vloženo 29.8.2019 19:29:22

 • Vlada 

  Reagovat

   

  Kontrolu finančáku potřebujou jako prase drbání.

  Vloženo 29.8.2019 14:57:10

 • Hraběcí rada 

  Reagovat

   

  A co ještě vyměnit daňového poradce? Třeba někdo jiný zná cestu, jak si ztrátu nechat v nákladech.

  Vloženo 29.8.2019 14:52:10

  • Nick 

   Reagovat

    

   To myslíte takového daňového poradce, který bude jednat v rozporu se zákonem ?

   Vloženo 30.8.2019 14:33:41

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Myslim takovýho, co by prokázal kreativitu a našel cestu v mezích zákona a pak svůj postup dokázal obhájit před finančákem. V celku jde o prd, jen přelejvání peněz z jedné veřejné kapsy do jiné, takže nikdo na tom nezbohatne ani neprodělá.

    Vloženo 30.8.2019 20:53:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je počtení. Ten milevský starosta to musí být ale osobnost a kalibr. Poměrně často na něho zaznívá kritika a on si přesto klidně dovolí nechat zaměstnat svoji dceru, která studuje VŠ v tak neprůhledné městské firmě, jako je tahle. To by si ani Bureš nedovolil. Jak potom mají občané v Milevsku věřit projektu, který si říká Živé Milevsko chytré město?

  Vloženo 29.8.2019 13:40:23

  • Renata 

   Reagovat

    

   Chytré to je pro ty co inkasují. Pro občany Milevska to moc dobré není. ale zvolili si takové zástupce, věci tolerují tak mají to co chtěli ,.........

   Vloženo 29.8.2019 16:06:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tohle je dobrý :
  Na dozorčí radě ale vznikl záhy po začátku jednání konflikt s jednatelem Služeb a koordinátorem Živého Milevska Vítem Králem a ten z jednání dozorčí rady odešel. Přestože se všichni zainteresovaní začali písemně vzájemně zavazovat, že problémy, které ze společné existence Živého Milevska a Služeb Města pod jednou střechou vznikly, jsou interní záležitostí, určenou jen pro uši radních města, dozorčí rady Služeb a jejich managementu, brzy se vše po Milevsko rozkřiklo. Koordinátor Živého Milevska Vít Král se k věci zatím vyjadřovat nechce, odkázal na to, že v září se nad celou záležitostí sejde na společném jednání dozorčí rada a rada města v pozici valné hromady Služeb Města Milevska.
  Už je mi jasný proč dlouhá léta byla prakticky nefunkční dozorčí rada služeb. Je to pěkně propojený. Tady píšou, že starostova dcera pracuje pro tu organizaci, která službám potažmo městu Milevsku způsobuje škody. Pan jednatel Král, čeká až se problém bude řešit za účasti ochránce protektora jehož dceru zaměstnává.

  Vloženo 29.8.2019 10:26:59

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To je fakt dobrý. Kdo koho vlastně kontroluje když si jednatel na dozorčí radě tříská dveřma?

   Vloženo 29.8.2019 14:53:28

   • Kocourkov 

    Reagovat

     

    Jsi v Milevsku. Tam projde všechno to je stát ve státě. V pomyslné soutěži "město Kocourkov". Tam by se Milevsko zaručeně umístilo na bedně, ne-li na metě nejvyšší. Podívej se třeba na tohle. Živé Milevsko vyprodukovalo koordinátora dopravy a mobility a veřejného prostoru, toho dělá starostova dcera, koordinátora komunikace s veřejností, toho nevím kdo dělá, ale nikdy jsem ho s veřejností komunikovat neslyšel. Měl být i genderový komunikátor. Starosta města Milevska Živému Milevsku poděkuje za dobře odvedenou práci a občané Města Milevska to zaplatí. Zvolení zástupci lidu to posvětí, a ten komu se tento model nelíbí bude zesměšnen.

    Vloženo 29.8.2019 15:58:49

    • Renata 

     Reagovat

      

     Ještě jsi zapomněl na Koordinátora Živého Milevska pana Víta Krále. Jo to je ten i současně jednatel služeb města Milevsko. On obě funkce stihne najednou. V Milevsku je jedno, že je tam 83 dobře placených úředníků, kteří si tam přestavuji kanceláře a dávají si do nich klimatizace. V Milevsku jsou takový novátoři, že se to neschvaluje předem, ale až když je to hotové, tohle umí jenom v Milevsku. Koordinátory tam potřebuji, ale léta tam nepotřebovali předsedu dozorčí rady. Na co? V Milevsku přeci dělají všechno dobře. Tedy aspoň pan starosta Radosta to povětšinou povídá.

     Vloženo 29.8.2019 16:20:37

     • Kamil Prachatice 

      Reagovat

       

      Tomu Milevsku asi vládne maškarní sdružení. No vlastně jo jasně Milevsko město maškar, oni jsou tam na to hrdí.

      Vloženo 29.8.2019 16:36:43

      • Ferda 

       Reagovat

        

       Ten protiprávní stav s předsedou dozorčí rady SMM už v Milevsku po letech napravili. A ejhle. Hned je problém. S odpovědností přišla i práce. A hned je problém. Uvedení věci do normálního stavu v Milevsku okamžitě vyvolalo velký problém. Nechalo by se to popsat jako nasypání písku do dobře promazaného soukolí. Představte si, že si DR Služeb v Milevsku si dovolila pozvat jednatele Služeb a současně kordinátora ŽM pana Víta Krále na pohovor a ptala se ho na skutečnosti. Podle toho co píší ten na místo odpovědi práskl dveřmi a záležitost prý bude řešit až s valnou hromadou, kterou v tomto případě tvoří Rada města Milevska. Nakonec vinnen bude možná ten, kdo si dovolil vynést skutečnosti, které měli být obyčejným občanům skryty na veřejnost. Takhle to v Milevsku funguje. Ted nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči.

       Vloženo 29.8.2019 16:53:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace