Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Služby Města doplatily na složku Živé Milevsko. Bude kvůli tomu horké jednání

MILEVSKO - Daňové přiznání Služeb Města Milevska za rok 2018 vyneslo na světlo nepříjemnou skutečnost, která se stala horkým bramborem, nad nímž teď zasednou politici. Organizační složka Živé Milevsko, fungující při Službách Města, vygenerovala za minulý rok ztrátu, kterou si ale společnost Služby Města nemohla dát do daňově uznatelných nákladů, neboť činnost tohoto střediska s předmětem podnikání Služeb nesouvisí. Daň pak musela být podle pokynů daňové poradkyně Evy Fořtové uhrazena i z těchto neuznatelných nákladů. Ztráta střediska Živé Milevsko navýšila základ pro výpočet daně z příjmů o víc než 724 tisíc korun a Služby Města Milevska tak kvůli tomu byly zatíženy o 137 tisíc vyšší daní. Živé Milevsko bylo založeno především kvůli rozvoji Smart projektů.

 

To se stalo v červenci i předmětem jednání dozorčí rady, jejímž předsedou byl zvolen Martin Husa. Na dozorčí radě ale vznikl záhy po začátku jednání konflikt s jednatelem Služeb a koordinátorem Živého Milevska Vítem Králem a ten z jednání dozorčí rady odešel. Přestože se všichni zainteresovaní začali písemně vzájemně zavazovat, že problémy, které ze společné existence Živého Milevska a Služeb Města pod jednou střechou vznikly, jsou interní záležitostí, určenou jen pro uši radních města, dozorčí rady Služeb a jejich managementu, brzy se vše po Milevsko rozkřiklo. Koordinátor Živého Milevska Vít Král se k věci zatím vyjadřovat nechce, odkázal na to, že v září se nad celou záležitostí sejde na společném jednání dozorčí rada a rada města v pozici valné hromady Služeb Města Milevska.

Rada města na nepříjemné zjištění z daňového přiznání své městské komunální společnosti zareagovala tím, že oficiálně zřídila samostatné středisko Živé Milevsko, aby jeho náklady a příjmy tak již byly napříště zřetelné.

 

 

Diskuse k článku - 69 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • výsměch 

  Reagovat

   

  Už slyším jak pan starosta Radosta s vážnou tváří všem poděkuje za skvěle odvedenou práci a také firmám, které nyní kopou pa racují v MIlevsku. Řekne, že je to náročné. Ano většina lidí a firem odvedla dobrou práci, ale co starosta a radní. Ty odvádějí také dobrou práci?
  Chodníky jsou asi pěkně udělané, ale jsou tak široké, jak si je město to jest pan starosta a radní přáli udělat. Trubky na topení jstou určitě dobré a dobře položené, ale město to je pan starosta Radosta a radní už nechtěli připojit kulturní dům, takže průměry potrubí jsou takové jaké si je objednali atd. Ano většina lidí a firem pracuje dobře. Ale pracuje dobře pan starosta Radosta a radní, který to hodnotí a chválí?

  Vloženo 29.8.2019 10:22:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   jo všechno pochválí zanadává na kritiky jede se dál......

   Vloženo 29.8.2019 13:41:56

 • špička ledovce 

  Reagovat

   

  Mám jen obavy, že tohle jen špička ledovce. Dozorčí rada ve službách prakticky nefungovala. Neměla předsedu a to dlouhé roky. Radní a starosta milevska Radosto do dobře věděli a stav tolerovali. Co se asi za ta léta ve službách dělo? Pokud se někdy někdo podívá pod pokličku možná se budou všichni divit.

  Vloženo 29.8.2019 10:12:05

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pan Polanecký z místa jednatele odešel do Tábora a tam dělá skvělé výsledky. Proč pan Polanecký odešel? Místo něho přišel pan Král, ten stihne dělat žm i jednatele a takhle to vypadá.

   Vloženo 29.8.2019 10:13:56

 • hodnocení 

  Reagovat

   

  Spos, kulturák a sociální služby fungují na jedničku. Zbytek včetně vedení radnice by měl zažít defenestraci. Radosta jediné co umí je mluvit
  a slibovat. Horek zklamal na plný čáře. Procházka vyžírka. Zbytek rady neviditelný. Vedení ostatních městských firem zralé na výměnu. A úředníci? Raději nemluvit. Pořád se řeší navyšování počtu a že se někdo podíval na produktivitu práce?

  Vloženo 29.8.2019 10:04:26

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   přesně tak to je. pan radosta toho hodně lidem v milevsku nasliboval, ale prakticky nic nesplnil.

   Vloženo 29.8.2019 10:15:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nezbývá než věřit, že lidi konečně během tohoto volebního období procitnou a uvědomí si že starosta i ostatní někteří jedinci si z města udělali oslicka otřes se do vlastní kapsy a pro obyvatele nedělají nic a konstruktivní kritiku nepřipouští. A proto u dalších voleb ne nevolit, ale kroužková jednotlivce!!!!! Jedině tak se těch pijavic zbavíme.

  Vloženo 29.8.2019 09:27:57

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Až půjdou radní k výslechu na hospodářskou kriminálka, tak třeba pochopí, co tolerují a za co jsou odpovědní.

  Vloženo 29.8.2019 09:26:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nejen radní a zastupitelé jsou odpovědní.

   Vloženo 29.8.2019 09:41:17

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jasně zastupitelé jsou také odpovědní, tyhle informace mají nebo si je mají zjistit, od toho mají mandát z voleb, pokud kryjí tyhle věci i oni jsou odpovědní.

    Vloženo 29.8.2019 10:41:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pochybuji, policie i starostové jsou z jednoho hnízda (ministerstvo vnitra), neublíží si.

   Vloženo 29.8.2019 14:36:23

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace