Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Smetanka se dočkala - slaví s pohárem pro vítěze. Šarvátka se odehrála už ve skupině...

ČIMELICE - Začátek ledna patří už tradičně v Čimelicích halové kopané. Václav Houška pořádal v sobotu 18. ledna v čimelické sportovní hale 17. ročník turnaje, který by mohl směle nést název Houška cup. Tentokrát se zúčastnilo z deseti pozvaných všech deset mužstev, takže nedocházelo k žádným prostojům a organizace klapala jako po drátkách. Organizační tým posílil ředitel turnaje Václav Houška o Petru Ulipovou se synem. To se ukázalo jako velmi prozřetelný tah, když oba velkou měrou přispěli k hladkému a bezproblémovému průběhu celé akce. Tradičně se hrálo ve dvou skupinách systémem každý s každým na 1 x 10 minut, a pak už přišly na řadu semifinálové boje, ve kterých se utkaly první týmy s druhými z obou skupin křížem a poté následovaly zápasy o konečné umístění. Pohár za vítězství nakonec po hubených letech, kdy paběrkoval na druhém, třetím místě i pozicích mimo medailová umístění, zvedl zcela zaslouženě a s velkou radostí nad hlavu A tým Smetanovy Lhoty. Poražený finalista - Bar Čimelice nebyl žádným překvapením, ale dobře poskládaný celek měl ty nejvyšší ambice. Se třetí příčkou se musel spokojit obhájce loňského titulu - tým píseckého Wanasta. Většinu zápasů rozhodoval sudí Michal Ťupa, který si i tentokrát s přehledem poradil se šarvátkou, která se už stala jakýmsi folklórem tohoto turnaje. Stálými aktéry jsou týmy Bar Čimelice a Smetanova Lhota. Tentokrát se však hokejová potyčka nestrhla až v bojích o medaile, ale už v základní skupině. Jako paradox by se mohlo zdát, že v době Ťupovy občerstvovací přestávky se ujal role spravedlivého muže s píšťalkou Václav Vařenka z bojovného týmu čimelického Baru.

V papírových Píseckých postřezích najdete všechny výsledky a celkové pořadí turnaje. Za týden, v sobotu 24. ledna pokračuje Houška cup druhým dílem - o vavříny se utkají týmy kategorie 35+.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace