Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Sněhové zpravodajství: Zima se nevzdává, na Lipně napadl sníh

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují ve skiareálech Lipno, Monínec a Zadov?

 

Přes noc napadly ve skiareálu Lipno nové dva centimetry sněhu. Na horách tedy sezóna definitivně nekončí. Lyžaři si stále mohou užít zhruba 10 kilometrů sjezdovek. Fungují všechny lanovky i pojízdné koberce ve Fox parku. Lyžuje se i na skirossové dráze, měřeném slalomu a dostatek sněhu má také snowpark. Na sjezdovkách leží v průměru 40 centimetrů sněhové pokrývky.

Podmínky pro lyžování na Monínci jsou stále výborné. V areálu leží průměrně 45 centimetrů sněhu a lyžuje se jako vždy od 9 do 16 hodin, kdy jsou v provozu lanovky a vleky. Večerní lyžování začíná v 18 a končí v 21 hodin. Na Monínci funguje nejdelší osvětlená sjezdovka v Čechách, tak se je na co těšit.

Pěkné lyžařské zázemí nabízí také Zadov, kde se od 16. března jezdí za mimosezónní ceny stejně jako v dalších skiareálech. Provozní doba je každý den od 8:30 do 16 hodin. Od středy do soboty si užijete večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Areál Kobyla stále nabízí sněhovou pokrývku vysokou od 25 do 60 centimetrů. Churáňov a Nové Hutě už nejsou v provozu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace